Manchester United;Jose Mourinho;Kyle Walker;

2015-08-10 08:00:00

José Mourinho dühe

Öngóllal nyert a Manchester United a Premier League szezonnyitóján az Old Traffordban. Kyle Walker a 22. percben ért be szerencsétlenül a labdába, s talált a saját hálójába. Louis van Gaal ezzel a találttal nyert. Korábban még sosem volt példa arra az angol bajnokságban, hogy szezon első meccse öngóllal dőljön el.

A Tottenhamnak több lehetősége is volt a gólszerzésre, de nem élt a lehetőséggel. A Bayern Münchentől igazolt Bastian Schweinsteiger a 60. percben állt be a vörös ördögökhöz, s rögtön kapott egy sárgát. Egyelőre a MU játéka a nagybevásárlás ellenére messze volt a tökéletestől.

Otthon volt képtelen nyerni a Chelsea a Swansea ellen (góllövők: Oscar, Fernandez öngól, ill. Ayew, Gomis). José Mourinho azonban nem az eredmény, nem is a kapus Courtois kiállítása miatt dühöngött, hanem azért, mert orvosi stábja a találkozó finisében beszaladt ápolni a földön fekvő Hazardot, amivel szerinte a vendégeknek tettek szívességet, mert ezzel az időt húzták. Mint mondta, mindenkinek, az orvosi csapatnak is együtt kell élnie a játékkal.

Premier League, 1. forduló

Eredmények. Manchester United-Tottenham 1-0, Bournemouth-Aston Villa 0-1, Everton-Watford 2-2, Leicester-Sunderland 4-2, Norwich-Crystal Palace 1-3, Chelsea-Swansea 2-2, Arsenal-West Ham 0-2, Newcastle-Southampton 2-2, Stoke-Liverpool 0-1.