Egy csoportba került az Eger és a Szolnok

A Magyar Vízilabda Szövetség (MVSZ) elkészítette az első osztályú bajnokságok és a Magyar Kupa sorsolását. A 2015/16-os élvonalbeli férfibajnokság 16 csapatos lesz, tavaly még 14 klub versengett az aranyéremért. Két, közel azonos erősségű nyolcas csoportban zajlik majd a bajnokság első szakasza. A 2014/15-ös szezon első két helyezettjéhez – a Szolnokhoz és az OSC-Újbudához – sorsolták a 3-4., az 5-6. helyezetteket, és így tovább.

A csapatok oda-vissza játszanak egymással, majd a két csoport első négy helyezettjei mérkőznek meg otthon és idegenben, a klubok viszik magukkal az egymás ellen elért pontokat. Ennek a szakasznak a végén az első két egyesület játssza a bajnoki döntőt három nyert mérkőzésig, a további pozíciókért pedig a harmadik a negyedik, az ötödik a hatodik ellen száll medencébe .

A bajnokság egyetlen kiesőjének sorsa a 15. és a 16. helyezett között dől el. A sorsoláson egyértelmű volt, hogy a három erős csapat közül kettő összekerül, végül a Szolnok és az Eger csapata találta magát egy "nyolcasban". Sorsoltak a Magyar Kupában is, amelynek négyes döntőjét december 12. és 13. között rendezik. A férfiak négy helyszínen küzdenek a csoportok két továbbjutó helyéért. A selejtezőik október 30-tól november 1-ig tartanak. A negyeddöntőket november 21. és 22. között, a négyes döntő elődöntőit december 12-én, a döntőt 13-án rendezik.

Csoportbeosztás
A csoport: Szolnok, Eger, Szeged, Kaposvár, Zugló, Szentes, Pécs, Miskolc
B csoport: Újbuda, Ferencváros, Honvéd, Vasas, Debrecen, UVSE, KSI SE, Tatabánya

Frissítve: 2015.08.11. 23:01

Utólag buktak le az atléták

2015.08.12. 07:54
Usain Bolt „csapatvezető” lesz FOTÓ: EUROPRESS/GETTY IMAGES/IAN WALTON
A 2005-ös és 2007-es atlétikai világbajnokságok mintáinak újraelemzése során 28 versenyző 32 mintája lett pozitív a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) tájékoztatása szerint.

Az IAAF keddi közleményében jelezte, hogy a neveket még nem hozhatja nyilvánosságra, ám az érintettek túlnyomó többsége már visszavonult, s az idei, jövő szombaton rajtoló pekingi vb-n egyikük sem indul.

Augusztus elején nagy visszhangot keltett az ARD és a Sunday Times riportja, amely azt sugallta, hogy az atlétikában tömegesen doppingolnak, s ebben az IAAF is segédkezet nyújt. A két médium ezt közép- és hosszútávfutók 2001 és 2012 között levett mintáinak eredményeire alapozta. Több mint 5000 atléta 12 ezernél is több teszteredményét kapták meg, és amint azt szakértőik elmondták ezek közül több mint 800 versenyzőnek volt legalább egy abnormális értéket mutató eredménye. Ebben az időszakban kiemelt versenyen 146 érmet, köztük 55 aranyat nyertek olyanok, akik gyanúra okot adó mintát szolgáltattak.

Azt is közölte a szövetség, hogy a 28 atléta közül több volt már korábban büntetve doppingvétség miatt. A hatszoros olimpiai bajnok Usain Bolt vezeti a pekingi atlétikai világbajnokságra nevezett 53 fős jamaicai válogatottat. A 100 és a 200 méter világcsúcstartójánál azonban honfitársa, Asafa Powell is jobb idővel (9.81 mp) rendelkezik a klasszikus sprinttávon. Bolt 9.87-es eredményénél öten is tudtak jobbat idén 100-on. Szintén csapattag a váltóban Bolthoz és Powellhez hasonlóan vb-aranyérmes Warren Weir, valamint a 200-on idén 19.80-at futott Rasheed Dwyer.

A nőknél a legnagyobb név a Moszkvában két éve 100-on és 200-on is győztes Shelly-Ann Fraser-Pryce és a háromszoros olimpiai bajnok sprinter, Veronica Campbell-Brown.

Beragadtak a rajtnál: hol lesz az első edzőcsere?

2015.08.12. 07:53
Kovács Istvánnak (középen) és a többi Vidi-focistának kevés esélye volt az FTC ellen FOTÓ: MTI/ILLYÉS TIBOR
Noha a labdarúgó NB I statisztikái alapján közel sem garancia a végső sikerre az első négy bajnoki meccs megnyerése, nem kérdés, hogy az éllovas FTC-nél sokkal jobb a hangulat, mint a gyengélkedő csapatoknál. Az újonc Békéscsaba mellett a bajnok Videoton és az élmezőnybe várt Diósgyőr is beragadt a rajtnál: vajon e kluboknál lesz az első edzőváltás?

Négy meccs, négy győzelem, tíz szerzett és mindössze két kapott találat. A Ferencváros négy fordulót követően egyedüliként százszázalékos a honi futballbajnokságban, immár négy pont előnnyel vezetve ősi riválisa, az Újpest előtt. Ahogy az a Rangadó szakportál kimutatásából kiderül, az utóbbi évtizedekben gyakran előfordult, hogy egy (vagy több) csapat hasonlóan jól kezdjen, azonban ez nem minden esetben elég a bajnoki cím megszerzéséhez. Olyannyira, hogy 19 hibátlan rajtolóból csak öt zárta aranyéremmel az idényt. Legutóbb ez a Videotonnak sikerült, amely esztendeje semmit sem bízott a véletlenre, tíz bajnoki diadallal nyitva fölényesen nyerte meg a bajnokságot.

Gyanítjuk, most két-három győzelemnek is örülnének Székesfehérváron. Tudniillik egyelőre erőteljesen keresi régi önmagát a Vidi – a sikercsapat több meghatározó játékosát elengedték, és vérfrissítést tartottak a szakmai stábban is -, négy kör után mindössze két ellenfelét előzi meg, egyszer nyert, háromszor kikapott. Nem lenne nagy meglepetés, ha a nyáron érkező Bernard Casonitól gyorsan elköszönnének, netán a francia edző „unná meg” a harmatos együttesét. Igyekeztünk megtudni, mi állhat a gyenge szereplés hátterében, ám a bajnokcsapat sajtóreferense, Gressó Gergely érdeklődésünkre azt tolmácsolta: „Köszönjük a megkeresést, de ezúttal nem kívánunk élni a válaszadás lehetőségével.”

Ezek után legfeljebb elképzeléseink lehetnek arról, „Hogy értékeli a vezetés a Videoton bajnoki rajtját? Aggasztó-e a 10. helyezés, és a riválisokkal (elsősorban a trónkövetelő Ferencvárossal) szemben gyorsan összeszedett jelentős ponthátrány? Barnard Casoni „felelőssége” megfogalmazódott-e? Meddig élvezi a bizalmat a francia szakember?”

Diósgyőrben sem ilyen évadrajtról álmodtak. A Vasas legyőzése után a Fradi, a Videoton és az MTK is legyőzte a borsodi együttest, ez utóbbi pofon különösen nagyot csattant. A múlt hét végén 5-0-ra győzött az MTK, nem csoda, hogy az elkeseredett DVTK-szurkolók azt kiabálták a játékosoknak, nem érdemlik meg a Diósgyőr mezét…

„Sajnos egy-két játékosunk nem érzi át a felelősségét annak, hogy milyen hozzáállással és koncentrációval kellene piros-fehér mezben pályára lépnie. Ezen sürgősen változtatni kell!” – jelentette ki a klub honlapján Szabó Tamás ügyvezető. A legutóbbi évad hetedik helyezettje további erősítéseket tervez, ugyanakkor a diósgyőri szurkolók egy része máris edzőváltást követel, visszasírva a csapat korábbi mesterét, Szivics Tomiszlavot. Hogy aztán Bekő Balázs alá kerül elsőként a lapát, netán másutt döntenek az edzőváltás mellett, egyelőre nem sejthető.