tenisz;Serena Williams;Novak Djokovic;Andy Murray;

2015-08-18 07:55:00

Murray legyőzte Djokovicot

A világelső Novak Djokovic három játszmában kapott ki a ranglistán harmadik, Andy Murray ellen a 4,18 millió dollár összdíjazású montreali keménypályás férfi tenisztornán. A brit játékos 25 hónap és nyolc találkozó után nyert újra szerb riválisa ellen, akit a 2013-as wimbledoni döntő óta nem tudott megverni.

Az első szettet 6:4-re nyerte meg a 2012-es londoni olimpia hazai bajnoka, a második játszmában ugyan 6:4-re már a szerb ellenfele győzött, az utolsó játékrészben 6:3-mal megszerezte a trófeát. A tornán másodikként kiemelt Murray – akinek ez a harmadik kanadai trófeája – 3 óra 2 perc alatt múlta felül Djokovicot a 40 Celsius fokos hőségben.

A Skóciában született játékos edzőjének, Amelie Mauresmónak ajánlotta a győzelmét, aki vasárnap adott életet egy fiúgyermeknek. "A dolgok nagyon hamar tudnak jóra fordulni, illetve elromlani a sport világában. Fontos feladatom lesz most elemeznem az elmúlt hetet, hogy tovább fejlődjek az amerikai nyílt teniszbajnokságig" – tekintett már előre Murray az év utolsó Grand Slam-tornájára.

A nők ezzel egy időben a torontói keménypályás női tenisztornán vettek részt, meglepetésre a mindössze 18 éves Belinda Bencic lett a győztes, aki az elődöntőben Serena Williamset ütötte ki. A finálébeli ellenfele Simona Halep volt, akit három játszmában – 7-6 (7-5), 6-7 (4-7), és 3-0 – győzött le a fiatal svájci. Az utolsó, döntő szettet feladta a román teniszezőnő. "Sajnálom, hogy nem tudtam befejezni a partit. Próbáltam, de lehetetlennek bizonyult" – búslakodott Halep.