Kézilabda Szuperkupa;MVM-Veszprém;Győri Audi ETO;Elek Gábor;

2015-08-31 07:53:00

Címvédőkhöz méltón

A Győri Audi ETO és az MVM-Veszprém kézilabdacsapata ismét elhódította a Szuperkupát. A Rába-partiak 29-24-re verték az FTC-Rail Cargo Hungaria együttesét, míg a bakonyiak a MOL-Pick Szegedet gyűrték le 26-24-re a győri arénában.

A házigazda Győri Audi ETO magabiztos győzelmet aratott a magyar bajnok FTC-Rail Cargo Hungaria felett, így ismét Ambros Martin lányai emelhették magasba a Szuperkupa serleget. A telt ház előtt megrendezett mérkőzésen már az első félidőben háromgólos előnyt (14-11) szerzett a hazai csapat. A fordulást követően még nagyobb lett a különbség, az 55. percre öt találattal vezettek a Rába-partiak, s ez a végére sem változott. Az ETO 29-24-es legyőzte a fővárosi zöld-fehéreket.

„ Sok mindennel elégedett vagyok, de több dologgal nem. Olyanra nincs példa, hogy egy mérkőzésen ne legyenek hullámvölgyek, de az a lényeg ez meddig tart és miért” – kezdte értékelését a klub honlapján Elek Gábor, az FTC vezetőedzője. - A sorcsere szándékos volt az első félidőben, hogy lássam, kivel mit lehet és mit nem ezen a szinten. Ez esetben a legfeltűnőbb gondot a visszarendeződés jelentette számunkra, ráadásul a második játékrészt igen enerváltan kezdtük. Ezután sikerült rendezni a sorainkat és visszajöttünk a találkozóba, de haragszom is az utolsó tíz percért. Az idényei elei forma még nagyon látszik" – mondta a tréner.

A tavalyi szezonban bajnok, Magyar Kupa- és Szuperkupa-győztes, valamint Bajnokok Ligája ezüstérmes MVM-Veszprémnek is sikerült megvédenie címét. A találkozó első két találatát a Tisza-partiak szerezték, ám sokáig nem örülhettek a vezetésnek, mert hamar egyenlíteni tudtak Nagy Lászlóék, sőt, a címvédő 8-5-re ellépett. A félidőhöz közeledve volt hétgólos különbség is a két csapat között (15-8), ám a szünet előtt emberelőnyét kihasználva csökkentette tetemes hátrányát a Szeged (16-11).

A második félidőre Alilovicot Mikler váltotta a veszprémi kapuban, és remekül kezdett a válogatott játékos, emberhátrányban is nagyokat védett. Többek között ennek is köszönhetően ismét megléptek a bakonyiak. Tíz perccel a vége előtt, 24-17-nél időt kért a Szeged egy utolsó rohamra. Sikerült is sorozatban négy gólt dobniuk, ráadásul Nagyot kiállították. A hajrában - immár azonos létszámban - jobban összpontosított a címvédő, s 26-24-re győzött. A mérkőzés legjobb játékosának a szegedi Jonas Källmant választották meg.

„Fantasztikus csapatokkal ismét nagy sikert aratott a Szuperkupa, ráadásul a helyszínen több mint ötezer néző láthatta világklasszisokat” – fogalmazott Novák András, a Magyar Kézilabda-szövetség főtitkára. - A hétvége eseményeivel kellő lökést kapott a 2015-2016-os szezon, rengeteg mérkőzés vár a csapatokra és a játékosokra, indul a bajnokság és az európai kupák, a válogatottak közül pedig a női csapat októberben már Eb-selejtezőn szerepel Szlovákia és Finnország ellen, majd következik a dániai olimpiai kvalifikációs világbajnokság, a férfi nemzeti együttes pedig a januári lengyelországi kontinensviadalra hangol. Izgalmas és sűrű ősz elé nézünk” – összegzett a főtitkár.