kajak-kenu;

2015-09-05 22:16:00

Kajak-kenu - Egy arany, két ezüst

Aranyérmet nyert a Szabó Gabriella, Kozák Danuta kajakpáros 500 méteren a Rio de Janeiróban zajló olimpiai kajak-kenu tesztversenyen.

A magyar válogatott a szombati döntők során két ezüstöt is begyűjtött, Kárász Anna, valamint a Tótka Sándor, Molnár Péter kettős jóvoltából.

A magyar szövetség beszámolója szerint ezúttal esős, borús időben próbálhatta ki a pályát Storcz Botond vezetőedző csapata.
A világbajnok Szabó Gabriella, Kozák Danuta duó még a péntekinél is lényegesen jobb pályát ment, végig vezetve nyerte meg a döntőt, több mint öt tized másodperccel megelőzve a rivális németeket és az oroszokat. "Jól elrajtoltunk, de az utolsó száz méter már igencsak fájt, mert messze vagyunk attól a csúcsformától, amit két hete produkáltunk a vb-n. De jó volt!" - összegzett Kozák Danuta.

Egyesben, ugyancsak 500-on Kárász Anna közel járt az aranyérem megszerzéséhez, a táv második felében azonban nem tudta megindítani hajóját, így a világbajnoksághoz hasonlóan ezúttal is második lett, most a fehérorosz Volha Hudzenka mögé szorult, mindössze négytized másodperccel.

A férfiak 200 méteres sprintszáma szakadó esőben zajlott. A Tótka Sándor, Molnár Péter világbajnok duó remek versenyzéssel több mint két másodpercet faragott az előfutamban elért idejéből, ezzel ezüstérmet szerzett.

Az első számú célunk ezen a megmérettetésen az volt, hogy teszteljük a pályát és a körülményeket. Ez kiválóan sikerült, az ezüstérem pedig csak hab a tortán, úgyhogy nagyon elégedetten fogunk hazatérni Rióból" - mondta Molnár Péter.
Ezer méteren a kajakos Pauman Dániel hatodikként zárta a finálét, a kenus Vajda Attila pedig ötödik lett. Az ugyancsak kenus Hajdu Jonatán 200-on szintén az ötödik helyen végzett.