A felső-ausztriai választás egyértelműen Ausztria jobbra tolódását mutatja: az Osztrák Szabadságpárt 442-ből 86 tartományban szerzett relatív többséget. Két településen pedig az abszolút többséget is megszerezte. Ami a 15 körzetben elért eredményt illeti, négy váltott kékre, tehát ezekben szerzett többséget az FPÖ: Braunau am Innben, Schärdingben, Welsben, valamit Steyrben.
Az eredmény különösen a szociáldemokraták számára aggasztó, akik a tartomány egyetlen körzetében sem szereztek többséget. Hagyományos fellegvárukban, Steyrben is az FPÖ két százalékkal bizonyult jobbnak náluk. (Az igazsághoz azért hozzátartozik, hogy 2009-ben ez volt az egyedüli körzet, ahol az SPÖ többségre tudott szert tenni.) Ugyanakkor települések szintjén is nagyon rosszul teljesítettek a szociáldemokraták. Csak Linzben sikerült megőrizniük a többséget a nagyobb városok közül.
Felső-Ausztria északnyugati, Innviertelnek nevezett részén (egyebek mellett Braunau am Innt, Ried im Innkreist és Schärdinget foglalja magában), valósággal szárnyalt az FPÖ. Ez azért nem meglepő, mert ebben a térségben már korábban is erős szabadságpárti bázis alakult ki. Schärdingben és Braunauban például a párt 38, illetve 37 százalékos szavazati arányt ért el. Braunau körzetében két településen, Moosbachban és St. Georgen am Filmannsbachban szerzett abszolút többséget az FPÖ.
Utóbbi helyen taroltak a radikálisok 56 százalékos szavazati arányukkal. Moosbachban pedig húsz százalékkal javítottak, előző, 2009-es választási eredményükhöz képest, ezzel éppen az 50 százalék fölé kerültek. Feltűnő, hogy ezeken a részeken hogyan vándorolnak át az Osztrák Néppárttól (ÖVP) a Szabadságpárthoz: az FPÖ annyival nyert, amennyi voksot az ÖVP veszített. Az egyik legérdekesebb eredmény Bad Goiserben, a néhai szabadságpárti vezető, Jörg Haider szülővárosában született, ahol a három nagy párt, az ÖVP, az SPÖ és az FPÖ, egyaránt 29 százalékot szerzett. Bár a választáson jelentős, tíz százalékos veszteséget könyvelhetett el az Osztrák Néppárt, a konzervatív politikai erő továbbra is egy jelentősebb bázisra építkezhet, amit az is bizonyít, hogy 45 településen sikerült abszolút, 292-ben pedig relatív többségre szert tennie.
Az eredmény után a pártoknak fel van adva a lecke. Ne feledjük ugyanis, hogy országos szinten az országban nagykoalíció van, így nem lenne jó üzenete annak, ha a tartományban akár az ÖVP, vagy – erre nagyon kicsi az esély – akár az SPÖ lépne koalícióra a szabadságpártiakkal. Eddig a tartományi kormányzatot a választási eredmény alapján állították össze, vagyis minden a parlamentbe jutott párt képviselteti benne magát. Ez a koalíció már 12 éve működik. A Zöldek helyi vezetője, Rudi Anschober úgy vélte, az ÖVP-nek, az SPÖ-nek és pártjának össze kellene fognia az FPÖ ellen. Ugyanakkor a néppárti vezető, Josef Pühringer eddig semmilyen koalíciós lehetőséget sem zárt ki.