Gera Zoltán;Európa-bajnoki-selejtező;magyar futballválogatott;Bernd Storck;

2015-10-13 07:56:00

Csoda, hogy még él a remény

A románok feröeri győzelme egyértelművé tette, hogy tét nélküli „sörmeccs” lett a magyar futballválogatott görögországi fellépéséből. A kapott négy gól bosszantó, ugyanakkor senki sem foglalkozik majd vele, ha a mieink kijutnak az Európa-bajnokságra. Ahogy Gera Zoltán fogalmazott, a reménykedés napjai következnek.

„Őrült” mérkőzésen szenvedett 4-3-as vereséget Pireuszban a magyar nemzeti együttes. Az első kilenc Európa-bajnoki selejtezőn – összesen – mindössze három találatot jegyző görögök éppen ellenünk táltosodtak meg, leírhatatlan szerencse, hogy az ellenük elhullajtott pontok mégsem drámaiak, hiszen a szabályok értelmében a csoportutolsóval szembeni eredmények nem számítanak a harmadik helyezettek különversenyében. Noha a sorsunkat illetően ma estig nem jelenthető ki biztosan semmi – a tegnap, lapzártánk után befejeződő ukrán–spanyol meccs eredménye hallatlanul fontos, nem csoda, hogy a különböző magyar médiumok „könyörgő” leveleket fogalmaztak meg a spanyol futballcsapathoz –, megállapítható, Fortuna a kezünket fogja, ha történetesen kijutunk a jövő évi tornára.

Hogy érdemtelenül, vagy sem, siker esetén kevésbé számítana (vagy legalábbis keveseket foglalkoztatna…), az viszont vasárnap este is kiderült, a magyar csapat elég gyorsan kapitulál, ha egy hangyányi nyomás is nehezedik a védelmére. Németh Krisztián góljaival hiába vezetett kétszer is (1-2, 2-3) Bernd Storck kapitány együttese, a romokban heverő házigazda képes volt fordítani. „Nagyon sajnálom, hogy nem értük el a második helyet, de összességében elégedettek lehetünk a harmadik pozícióval – jelentette ki a 36 esztendős Gera Zoltán. – A reménykedés napjai következnek. Nagyon bízom abban, hogy kedvezően alakulnak a mérkőzések, de ha nem, akkor pótselejtezőt kell játszani.” A Ferencváros középpályása már csak azért is készül a pótvizsgára – a nyolc reménykedő válogatottat vasárnap sorsolják össze –, hogy ne érje csalódás, ha a hátralévő meccsek eredményei számunkra kedvezőtlenül alakulnak.

Újabb börtönbüntetések

Újabb két embert ítélt letöltendő börtönre a bíróság a szeptember 4-i magyar–román Eb-selejtezőt biztosító rendőrök elleni támadások miatt - közölte a fővárosi főügyész az MTI-vel. Egy 27 éves férfi az arcát kapucnival és napszemüveggel eltakarva célzottan három követ, míg a három évvel fiatalabb, ugyancsak kapucnit viselő társa műanyag szeméttároló edényt dobott a jogszerűen intézkedő rendőrök felé. A rendőrökkel szembeni támadásokkal összefüggésben a Budapesti Nyomozó Ügyészség eddig húsz embert állított bíróság elé hivatalos személy elleni erőszak miatt. Közülük hetet a bíróság végrehajtandó börtönbüntetésre, további tizenkettőt felfüggesztett szabadságvesztésre, egyet pedig közérdekű munkára ítélt, és határozott időre eltiltotta őket a sportrendezvények látogatásától.

Arról, hogy mi volt a baj a csoportzáró derbin, a német szakvezető az MTI-nek a következőket mondta: „A találkozó végén már erőnléti problémák is közrejátszottak a vereségben, hiszen a csütörtöki mérkőzés is sokat kivett belőlünk, amikor Feröer ellen fordítani kellett a második félidőben. A vereség ellenére nem tudom hibáztatni a csapatomat.” A Kínában légióskodó Elek Ákos elárulta, a félidőben tudták, hogy a románok két góllal vezetnek Feröer-szigeteken, ennek ellenére győzelemre játszottak a második félidőben, noha tulajdonképpen így tét nélkülivé vált a találkozó. Szerinte annak ellenére, hogy négy gólt kapott a gárda, játékban az egyik legjobb meccse volt a válogatottnak.

„Összehasonlítva a budapesti, románok elleni meccsel, amelyen kettőt nem passzoltunk egymáshoz, ég és föld a különbség. Ezúttal sokszor kerültünk a rivális mögé és kifejezetten stílusos támadásokat vezettünk” – jelentette ki Elek, aki összességében elégedett a magyar csapat szereplésével, mert mint megjegyezte, az első meccs után, amikor hazai pályán kikapott az együttes Észak-Írországtól, akkor senki nem gondolta volna, hogy az utolsó fordulóban is lesz esély a második hely megszerzésére.