Előfizetés

Mourinho végnapjai?

Sorsdöntő meccset vívott a Chelsea a Liverpool ellen. A hazaiak José Mourinho állásáért küzdhettek, a vendégek pedig bő két hete kinevezett edzőjükért, Jürgen Kloppért. A meccse elején úgy tűnt, a Chelsea magára talál, s simán begyűjti a három pontot. Ramires 4. percben szerzett góljával megszerezték a vezetést a kékek, s lehetőségük lett volna az előny növelésére.

Ehelyett Coutinho zseniális találattal egyenlített az első félidő hosszabbításában. A második játékrészben már csak egy csapat volt a pályán, nagyszerűen játszott a Pools, s brazil támadója, Coutinho újabb remek gólt ért el, s szerzett előnyt a vendégeknek. A hajrában Benteke biztosította a győzelmet (1-3). Mourinho a meccs után nem volt szószátyár kedvében, csupán annyit mondott, maradna a Chelsea menedzsere. A londoniak 11 meccsből 6-ot vesztettek el, ami nem valami fényes mérleg a bajnoktól. A Sun szerint Mourinho még egy hetet kapott.

Nehezen hozta a kötelezőt a Manchester City a Norwich ellen. A hajrában ugyan Otamendi megszerezte a vezetést a hazaiaknak, de a 83. percben a válogatott kapus, Hart hatalmas hibája után egyenlítettek a vendégek. A 89. percben a Norwich kapusa, Ruddy hibázott óriásit, minek nyomán büntetőhöz jutott a City, amelyet Touré értékesített (2-1). A Manchester United ezúttal is gólképtelen maradt, így visszacsúszott a negyedik helyre. Az Arsenal viszont megerősítette második helyét, miután Giroud, Koscielny és Campbell góljával 3-0-ra nyert a Swansea otthonában.

Premier League, 11. forduló. Szombat. Chelsea–Liverpool 1-3, Swansea City–Arsenal 0-3, West Brom–Leicester 2-3, Crystal Palace–Manchester United 0-0, Manchester City– Norwich 2-1, Newcastle–Stoke 0-0, Watford–West Ham 2-0, Everton–Sunderland 6-2, Southampton–Bournemouth 2-0. Ma rendezik a Tottenham–Aston Villa találkozót, amelyet a Digisport 1 közvetít 21 órától.

Az élcsoport: 1. Manchester City 25 (26-9, 2. Arsenal 25 (21-8), 3. Leicester 22.

Rosberg legyőzte Hamiltont

2015.11.01. 23:18
FOTÓ: Getty Images
Nico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a vasárnapi Forma-1-es Mexikói Nagydíjat a harmadik világbajnoki címét egy héttel ezelőtt bebiztosító csapattársa, a brit Lewis Hamilton előtt.

A 30 éves Rosbergnek ez volt az idei negyedik, pályafutása során pedig 12. futamgyőzelme, s visszavette az összetett pontverseny második helyét honfitársától, az ezúttal pont nélkül záró Sebastian Vetteltől (Ferrari). A harmadik helyen Valtteri Bottas, a Williams finn pilótája fejezte be az F1-es versenynaptárba 23 év után visszatérő mexikóvárosi viadalt.

A rajtot Rosberg és Hamilton is jól kapta el, előbbi megtartotta a vezető pozíciót a hosszú célegyenes utáni első kanyarban, a harmadik helyről startoló Vettel azonban ütközött Daniel Ricciardóval (Red Bull), defektet kapott, s szinte a mezőny végére csúszott vissza.

Az első kör végén így Rosberg, Hamilton, Danyiil Kvjat (Red Bull) volt a dobogós helyeken száguldók sorrendje. Utóbbi a 22. körben letudta a kerékcseréjét, Rosberg a 27., Hamilton a 29. körben járt a boxban, s a sorrend ezt követően sem változott, előzésekre és párharcokra csak a középmezőnyben került sor.

A hajrához közeledve az eredeti, egy boxkiállást tartalmazó taktikát felülírva a csapat újabb kerékcserére hívta Rosberget és Hamiltont, s bár utóbbi a mérnökével folytatott rádiós párbeszéd során értetlenkedett emiatt, mindkét versenyző megkapta az új gumikat.

Az utolsó 20 kör Vettel balesetével, s az emiatt a pályára küldött biztonsági autóval kezdődött meg, a Safety Car megjelenésével többen a boxba álltak új gumikért. Vettelnek ezzel a kieséssel megszakadt a sorozata, az idény eddigi 16 futamából ugyanis mindet befejezte, a mezőnyből egyedüliként.

A biztonsági autó 15 körrel a leintés előtt engedte útjára a mezőnyt, s az újraindításnál Rosberg az élen maradt, Kvjat azonban elveszítette a harmadik helyet, a finn Valtteri Bottas (Williams) az első adandó alkalommal megelőzte. Hamilton az utolsó körökre nagyon közel került Rosberghez, de megelőzni nem tudta.

A vb két hét múlva, Brazíliában folytatódik az idény utolsó előtti versenyével.

Fa Nándor: nem értjük, mi történt (hangfelvétel)

Értetlenül és szomorúan elevenítette fel a történteket Fa Nándor, aki társával, Perényi Péterrel árboctörést szenvedett szombaton a Spirit of Hungary nevű hajóval a Transat Jacques Vabre (TJV) kétszemélyes vitorlásversenyen.

"Greenwichi idő szerint hat óra harminckor, Madeirától 40 mérföldre letört az árbocunk. Azóta sem értjük, hogy mi történt" - mondta az MTI-hez eljuttatott üzenetében a magyar hajós. "Kinn ültünk a két fedezékszékben, éppen étkeztünk a napsütésben és 16 csomós szélben. Szép, élvezetes vitorlázás volt, egyszer csak egy nagy csattanást hallottunk, és balra ledőlt az árboc. Világos volt egyből, hogy mi történt, eldobtuk a kaját, fogtuk a szerszámokat, és próbáltuk menteni, ami menthető."

Fa Nándor elmesélte, egy órát küzdöttek a fedélzeten, és szerencsére sok minden megmaradt, de az előzőleg fenn lévő négy vitorla árbocostul, kötélzetestül odaveszett. "A hajón csak egyetlen, öt perc alatt eltüntethető karcolás esett. Sajnos csend van, túl nagy a béke, öt és fél csomós sebességgel poroszkálunk motorral Madeira felé. Ott egy biztonságos kikötőben megállunk, és kitaláljuk, hogyan tovább" - tette hozzá a 62 éves vitorlázó.

A két évtizede a leghosszabb transzatlanti, korábban a Kávé útja néven ismertté vált verseny résztvevői Észak-Franciaországból hajóztak ki a La Manche csatornán, majd dél-nyugati irányban átvitorlázva az Atlanti-óceánt, 5400 tengeri mérföldet tesznek meg a célig. A TJV célállomása idén is a brazíliai Itajaí városa, mely Rio de Janeirótól 1000 kilométernyire van délre.

A részletes beszámolót ide kattintva hallgathatja meg!

A versenyen négy kategóriában 42 hajó és 84 vitorlázó indult. A 60 lábasok (IMOCA hajóosztály) között húsz vitorlás rajtolt el olyan neves hajósokkal, mint a brit Alex Thomson, a francia Armel Le Cléach, Marc Guillemot és az egyformán Vendée Globe-győztes Vincent Riou, valamint Michel Desjoyeaux. Ennek a hajóosztálynak világbajnoki verseny a TJV, egyben felkészülés a jövő évi Vendée Globe szóló földkerülő viadalra.