Műsormagazin;tenisz;Roger Federer;Novak Djokovic;ATP-világbajnokság;

2015-11-18 06:53:00

Murray–Nadal rangadó

Jöttek a papírforma-eredmények a tenisz ATP-világbajnokságon az első fordulóban. A második kör csúcsrangadóját, a Roger Federer–Novak Djokovic partit lapzártánk után rendezték meg. "Szerintem nagyszerű ez a rivalizálás, ami köztünk kialakult. Nem hinném, hogy egymáshoz szoktunk igazodni, hanem a saját stílusunk szerint játszunk" – vélekedett a találkozó előtt Federer.

A londoni tornán – mely a Grand Slam-versenyek után a legrangosabb eseménynek számít – a férfiak világranglistájának első nyolc helyezettje szerepel, a sportolókat két négyfős csoportba osztják. Idén először nevezték el az A-csoportot – melyben Federer és Djokovic mellett Tomás Berdych, valamint Kei Nisikori szerepel – egy korábbi teniszezőről: a kvartett a Stan Smith nevet kapta, ugyanis az amerikai sportoló nyerte meg az első, 1970-es ATP-vb-t. A B-csoportot – Andy Murray, Rafael Nadal, David Ferrel, Stan Wawrinka – a második győztesről, a román Ilie Nastaséról nevezték el. A négyesekből az első két helyezett jut tovább az elődöntőbe. Ma Murray és Nadal játszik egymással csoportrangadót (15.00, tv: Digi Sport 1), az eddigi 21 partijukból 15-ször a spanyol jött ki győztesként.