férfi vízilabda;Galatasaray;Dabrowski Norbert;Herceg Novi;

2015-12-17 07:00:00

Vízilabda: kiütéses győzelem Isztambulban

A Bajnokok Ligája utolsó negyedik körével zárult a naptári év klubszinten férfi vízilabdában. Az A csoportban a kupagyőztes Egernek idegenben, az utolsó helyen álló montenegrói Jadran Herceg Novi otthonában kellett nyernie ahhoz, hogy pontszámban beérje a már továbbjutó, 3. helyen álló Olimpiakoszt. A találkozó nem a jó védekezésről szólt, potyogtak a gólok.

Dabrowski Norbert együttesének szinte végig futnia kellett az eredmény után, a 3. negyed végén 10-9 volt a vendégeknek. Az utolsó negyedben kétgólosra nőtt a montenegrói előny, ám az Eger 11-10-re ismét szépíteni tudott. Ekkor azonban a játékvezető kiállította Dabrowski Norbertet, az egriek trénerét. Ez nem zavarta meg a vendégeket: másfél perccel a vége előtt Hosnyánszkynak az egyenlítés is összejött. Ez volt a 3. gólja. Ezzel 11-11 lett a vége, amivel az Eger a 4. helyen maradt.

Idegenben, Isztambulban kellett bezsebelnie a két pontot a Szolnoknak is a pont nélkül álló Galatasaray ellen, hogy a B csoportban egy pontra megközelítse a második helyen álló Dubrovnikot. A kötelezőnek mondható diadal egy percig sem forgott veszélyben, már az első negyed után 5-3 volt a Szolnok előnye, végül 14-7-re győzedelmeskedett Cseh Sándor együttese. Kivált Varga Dénes volt elemében, aki hatszor talált be a kapuba.