Arsenal;Louis van Gaal;Claudio Ranierit;Leicester;

2016-02-15 07:00:00

Kikapott a Leicester

Drámai meccset vívott egymással a listavezető Leicester és az Arsenal Londonban. Claudio Ranieri együttese az első félidőben igazolta, nem véletlenül vezeti a Premier League-t, Varsy büntetőjével megszerezte a vezetést. Az 54. percben azonban Simpson kiállításával 10 főre fogyatkoztak a vendégek. Az ágyúsok éltek is a lehetőséggel, a 83. percben Walcott egyenlített, a lefújás előtt közvetlenül pedig Wellbeck megszerezte a győztes gólt, így a két csapat között már csak két pont a különbség.

Nehéz megmondani, Louis van Gaal ilyen kiváló humorérzékkel rendelkezik-e, vagy tényleg komolyan gondolja, amit mond. Azt követően, hogy a vörös ördögök újabb arcpirító vereséget szenvedtek, ezúttal a legrosszabb hazai mérleggel rendelkező Sunderland otthonában kaptak ki 2-1-re, a holland tréner azt mondta, ezek után az Európa-liga megnyerésére koncentrálnak. Néhány hete még a bajnokság, aztán a kupa megnyerését nevezte meg prioritásnak. Az El megnyerése rendkívül nehéznek ígérkezik a csapat számára, s sokan úgy vélik, a dán Midtjylland egyáltalán nem esélytelen Depayékkal szemben.

Hiába költött el Van Gaal több mint 300 millió eurót az elmúlt átigazolási időszakok alatt, a MU jó úton halad afelé, hogy 1991 óta a legkevesebb pontot szerezze meg a bajnokságban. Ennél még David Moyes is többre volt képes, az ő együttese 64 pontot szerzett. Jelenleg 41 pontja van a csapatnak. A Chelsea viszont egyre jobban magára talál Guus Hiddink irányítása alatt, közönségszórakoztató játékkal verte a Newcastle-t 5-1-re.

Premier League, 26. forduló. Sunderland-Manchester United 2-1, Bournemouth-Stoke 1-3, Crystal Palace-Watford 1-2, Everton-West Brom 0-1, Norwich-West Ham 2-2, Swansea-Southampton 0-1, Chelsea-Newcastle 5-1, Arsenal-Leicester 2-1, Aston Villa-Liverpool 0-6, Manchester City Tottenham 1-2.

Az élcsoport. 1. Leicester 53, 2. Tottenham 51 (47-20), 3. Arsenal 51 (41-23).