Arsenal;Barcelona;Lionel Messi;Luis Suarez;

2016-02-22 06:54:00

Sebezhető volt a Barca védelme, elmaradt a gólparádé

Továbbra is félelmetes sorozatot mondhat magáénak az FC Barcelona. Igaz, csalódniuk kellett mindazoknak, akik gólparádét vártak a katalánoktól, ezúttal ugyanis csak két találatra futotta a Neymar-Suárez-Messi trió erejéből a Las Palmas elleni szombati találkozón. Luis Suárez szerezte meg a vezetést a 6. percben, a hazaiak azonban meglepetésre már a 10. percben egyenlíteni tudtak Willian José jóvoltából. A 39. percben Messi átadását Neymar értékesítette.

Túlzás lenne azt állítani, hogy a Barca megszakadt volna a győzelemért, de a kötelezőt azért simán hozta, s most ez is bőven elég volt a hétközi Arsenal elleni Bajnokok Ligája elleni nyolcaddöntőre. Ez azt is jelenti, hogy Luis Enrique együttese már 32 tétmeccs óta nem talált legyőzőre. A Barca védelme sérülékenynek tűnt, ezen mindenképpen változtatnia kell Luis Enriquének az ágyúsok elleni találkozóig. Igaz, a katalánok trénere szombaton pihentette Busquetset és Rakiticet, ők azért sokkal többet tehetnek majd a jobb védekezésért.

Spanyol bajnokság, 25. forduló. Levante-Getafe 3-0, Las Palmas-Barcelona 1-2, Espanyol-Deportivo La Coruna 1-0, Betis-Sporting Gijon 1-1, Celta Vigo-Eibar 3-2, Rayo-Sevilla 2-2, Málaga-Real Madrid 1-1

Az élcsort. 1. Barcelona 63,  2. Real Madrid 54 (71-24), 3. Atlético Madrid 54 (35-11).