Idegenforgalom;Budapest;Tarlós István;fonódó villamoshálózat;Újpalota;Budapestinfó;

- Nem telik újpalotai villamosra

Miután az M3-as metróvonal felújítása nem fér bele a korábban számított keretbe, várhatóan mégsem épül villamosvonal Újpalotán. Ezt Tarlós István a tegnapi Budapestinfón ismerte be. Kiderült, a metróra jelenleg rendelkezésre álló összeg csupán "fapados" felújításra elég, ám ha az újpalotai villamosra félretett 25 milliárdot is erre használják, elkészülhet a nagyvonalúbb változat.

A városvezetés jövő héten vendégeket kap Brüsszelből. Az Európai Unió regionális és várospolitikai főigazgatóságának európai regionális fejlesztési igazgatója, a Magyarországért felelős területi igazgatóval együtt Budapestre érkezik, hogy áttekintsék a 2010-2016 közötti fejlesztéseket, valamint a 2014-20 közötti, támogatási listákon szereplő fejlesztéseit. Egyebek mellett az 1-es villamos Kelenföldig tervezett meghosszabbítását, a Külső Bécsi útra építendő villamost, a villamos- és trolivásárlásokat és cseréket, a csillaghegyi árvízvédelmet, az új hulladékhasznosító megépítését, a Margitsziget csatornázását és természetesen az M3-as metró rekonstrukcióját.

Március 14-re elkészül a budai fonódó villamospálya utolsó szakasza is a Clark Ádám téren, így már itt sem kell átszállnia az utasoknak, folyamatos lesz a közlekedés - jelentette be a főpolgármester. A Széll Kálmán tér átépítését sokévnyi ígérgetés után végül ők csinálták meg. Az agglomerációs közlekedés átadásáról kedden egyeztet legközelebb Fónagy János államtitkár és Bagdy Gábor Tarlós pénzügyi helyettese. A főpolgármester szerint akár az év végéig is elhúzódhatnak a tárgyalások, az utazóknak azonban ebből nem lesz kellemetlensége és a fővárosnak sem kell már az elővárosi tömegközlekedésre költeni, mert azt megtéríti a kormány.

Tarlós büszkén jelentette, Budapest továbbra is önállóan szervezi a főváros idegenforgalmát, az állammal szoros együttműködésben. Kiderült, saját kis cég viszi majd a turizmussal kapcsolatos ügyeket a fővárosban. Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes, miután közölte, a kérdésben Tarlós egyeztetett Rogán Antallal arról beszélt, Budapestnek nemzetközileg is jól artikulálható és hiteles márkastratégiára van szüksége, amelynek része egy jól felismerhető új logó is. Budapest új szlogenje: "A város, amely egyesít".

A főváros továbbra sem zárkózik el a Budapesti Fesztiválzenekar (BFZ) támogatásától, a kérdésről március 30-i ülésén dönthet a közgyűlés. Erről Tarlós beszélt, aki arra emlékeztetett, a zenekar támogatása önként vállalt feladata Budapestnek, "amelynek önhibáján kívül a kötelező feladatokra fennálló forrásai is szűkültek, így jó néhány önként vállalt feladat kényszerűen kimarad a csomagból".

Miközben sorra érkeznek a tanári és szülői jelzések arról, hogy az állami nyomozógépezetté előlépetett Klebelsberg Intézményfenntartó Központ arra utasítja az alája tartozó iskolák vezetőit, hogy készítsenek listát azokról, akik nem betegség miatt maradtak otthon a hétfői diáksztrájkon, a Magyar Idők című lap most azzal állt elő, hogy a három oktatási szakszervezetet tömörítő Pedagógusok Sztrájkbizottsága is listát készít, ugyanis megkezdték a sztrájkkészültség felmérését a tanárok körében, ehhez pedig azt várják az érintettekről, jelezzék, hogy részt vennének-e egy- vagy akár többnapos sztrájkban.