Előfizetés

Kajak-kenu vk - Még egy magyar érem

Még egy érmet szereztek a magyarok a vasárnap véget ért duisburgi kajak-kenu világkupán: Janza Richárd remekül küzdve harmadikként ért célba a regatta egyik utolsó versenyében, K-1 5000 méteren.

A magyarok így három dobogós hellyel zárták a versenyt: Kozák Danuta K-1 500 méteren nyert, a Tótka Sándor, Molnár Péter duó pedig második lett K-2 200 méteren.

A vasárnap délutáni döntőkben volt még egy magyar hajó: a Dombi Rudolf, Nádas Bence, Bán Kristóf, Boros Gergely összeállítású kajaknégyes a hetedik helyen zárt 200 méteren.

Elhunyt Szőcs Bertalan

Életének 82. évében rövid, súlyos betegség után elhunyt Szőcs Bertalan, minden idők egyik legjobb magyar vívómestere.

Szőcs Bertalan több mint ötven éven keresztül oktatta tanítványait, kezei közül négy olimpiai és nyolc világbajnok került ki.

Tanítványai nyolcvanadik születésnapján 111 világversenyen megnyer érmet számláltak össze, az ő nevét viseli az MTK Lantos Mihály Sporttelepén található vívóterem.

Szőcs Bertalant a Magyar Vívó Szövetség - a szervezet honlapjának vasárnapi tájékoztatása szerint - saját halottjának tekinti.

Kajak-kenu vk - Olimpiai válogatót nyert Kozák

2016.05.22. 13:36
Fotó: Szalmás Péter
Kozák Danuta K-1 500 méteren, a Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó pedig C-2 1000 méteren megnyerte a magyar olimpiai válogatót. A kajakos aranyérmes, míg a kenu páros hatodik lett a vasárnapi döntőben a duisburgi kajak-kenu világkupán, amely ezekben a számokban egyben a válogató második fordulója is volt.

A K-1 500 méter londoni bajnoka, Kozák honfitárs ellenfél nélkül győzött a válogatón, miután a múlt héten, Szegeden mögötte második Csipes Tamara végül nem indult a németországi regattán. A Maty-éren ugyancsak győztes Vasbányai, Mike duónak ezzel szemben volt riválisa, a múlt heti második Petkó András, Fekete Ádám kettős most nyolcadikként ért célba a fináléban, azaz ismét kikapott a 2013-ban éppen Duisburgban világbajnoki címet szerzett párostól.

Kozák és a Vasbányai, Mike egység tehát már riói indulónak tekinthető, bár a magyar válogatott vezetői hangsúlyozzák: olimpiai keretet majd csak a válogatók zárása után - június közepén - hirdet Storcz Botond vezetőedző, az utazó csapat összetétele pedig a június végi, moszkvai Európa-bajnokságot követően válik véglegessé.