Szilágyi Liliána ezüstérmes 200 méter pillangón

2016.05.22. 19:53
Szilágyi Liliána a 200 méteres pillangóúszás döntőjében. MTI Fotó: Kovács Anikó
Szilágyi Liliána ezüstérmet nyert 200 méter pillangón a londoni vizes Európa-bajnokság úszóversenyeinek vasárnapi zárónapján.

A Honvéd 19 éves versenyzője 2:07.24 másodperces idővel csapott célba, egyetlen századdal maradt el a győztes német Franziska Hentkétől. Az első száz méteren még magabiztosan vezetett, az utolsó ötven méterre azonban másodikként fordult rá. Nagy hajrá végén úgy tűnt, a pályafutása első felnőtt nagymedencés érméért küzdő Szilágyi a legfényesebb medált gyűjti be, de a benyúlásnál nem volt elég határozott, ez pedig Hentke sikerét eredményezte.
A szám másik magyar döntőse, Jakabos Zsuzsanna negyedik lett 2:07.75-tel.

Kajak-kenu vk - Még egy magyar érem

Még egy érmet szereztek a magyarok a vasárnap véget ért duisburgi kajak-kenu világkupán: Janza Richárd remekül küzdve harmadikként ért célba a regatta egyik utolsó versenyében, K-1 5000 méteren.

A magyarok így három dobogós hellyel zárták a versenyt: Kozák Danuta K-1 500 méteren nyert, a Tótka Sándor, Molnár Péter duó pedig második lett K-2 200 méteren.

A vasárnap délutáni döntőkben volt még egy magyar hajó: a Dombi Rudolf, Nádas Bence, Bán Kristóf, Boros Gergely összeállítású kajaknégyes a hetedik helyen zárt 200 méteren.

Elhunyt Szőcs Bertalan

Életének 82. évében rövid, súlyos betegség után elhunyt Szőcs Bertalan, minden idők egyik legjobb magyar vívómestere.

Szőcs Bertalan több mint ötven éven keresztül oktatta tanítványait, kezei közül négy olimpiai és nyolc világbajnok került ki.

Tanítványai nyolcvanadik születésnapján 111 világversenyen megnyer érmet számláltak össze, az ő nevét viseli az MTK Lantos Mihály Sporttelepén található vívóterem.

Szőcs Bertalant a Magyar Vívó Szövetség - a szervezet honlapjának vasárnapi tájékoztatása szerint - saját halottjának tekinti.