Orbán sajtónyilatkozatában közölte, az egyiptomi elnökkel egyetértettek abban, hogy a terrorizmus ellen küzdeni kell és Líbia stabilizálása is nagyon fontos. Mindent meg kell tenni azért, hogy egységes kormány és erős nemzeti hadsereg stabilizálja Líbiát, amelynek államkénti egységének fenntartására kell törekedni. Ezért Magyarország egyetért Egyiptommal: meg kell akadályozni, hogy fegyverek, terroristák és őket finanszírozó pénz jusson be az Észak-afrikai országba.
Kairói sajtónyilatkozatában tegnap a magyar miniszterelnök arról is beszélt, "új gazdasági világrend" jön létre, amelyben mindkét országnak el kell foglalnia a saját helyét. A magyar-egyiptomi gazdasági együttműködés erősítése érdekében Abdel-Fattáh esz-Szíszi elnökkel megállapodtak abban, hogy a két ország kereskedelmi forgalmát duplájára növelik. Magyarországnak "nincsen imperialista múltja", vagyis nem mások rovására akar boldogulni, hanem a helyi gazdasági élet szereplőivel szeretne együttműködni, és csak olyan gazdasági tevékenységet akar folytatni Egyiptomban, amely egybeesik a helyiek érdekével - fogalmazott.
Orbán 2011 januárjában járt legutóbb Kairóban, akkor az EU soros elnökeként vendégeskedett az egyiptomi fővárosban. A látogatást követően többen mondták, hogy külföldi politikusok számára rossz ómennek számít a magyar miniszterelnököt fogadni. Orbán volt ugyanis az utolsó magas rangú politikus, akivel Hoszni Mubarak egyiptomi elnök találkozhatott, mielőtt hatalmát elsöpörte volna a forradalom. Amikor a magyar kormányfő gépe január 25-én felszállt Kairóban, a Tahrír téren már kezdődtek a leváltását követelő véres zavargások. A magyar miniszterelnök a Mubarakkal folytatott tárgyaláson úgy fogalmazott: "Egyiptom kulcsszerepet játszik ennek a térségnek a stabilitásában".

