Európa-liga;El-selejtező;

Magyar sikerek az Európa-Ligában

A Videoton, a Debrecen és az MTK labdarúgócsapata is továbbjutott az Európa-liga selejtezőjének második körébe. Hármójuk közül a fehérvári gárdának volt a legnehezebb dolga, mert a moldovai ellenfél az első félidőben két gólt is ledolgozott hátrányából. A Videoton hazai pályán három találattal bizonyult jobbnak a Zaria együttesénél, az idegenben játszott visszavágón viszont kétgólos vereséget szenvedett. „Nem tetszett, amit a pályán láttam. Talán páran úgy gondolták a kezdés előtt, hogy már továbbmentünk, de a szünetben rá kellett jönniük, hogy ez nincs így” – olvasható Henning Berg vezetőedző nyilatkozata a klub hivatalos honlapján. A norvég szakember ettől függetlenül úgy gondolja, hogy a jobb együttes jutott tovább. A fehérváriak következő ellenfele a belgrádi Cukaricki lesz.

A Debrecen magabiztosan menetelt tovább, hiszen az idegenbeli 5-0-s győzelmet követően, hazai környezetben 2-0-ra múlta felül a San Marinó-i La Fioritát. Az MTK pedig a kazahsztáni 1-1 után 2-0-ra diadalmaskodott az Aktobe felett. A hajdúságiak következő ellenfele a fehérorosz Torpedo Zsodino lesz, míg a fővárosiak a tavalyi El-csoportkör egyik résztvevőjével, az azerbajdzsáni Gabalával találkoznak. Mindhárom magyar csapat hazai pályán kezd majd, az első mérkőzéseket július 14-én, a visszavágókat július 21-én játsszák.