Real Madrid;Chelsea;felkészülési mérkőzés;Michigan Stadion;

2016-08-01 07:52:00

Real-diadal százezer szurkoló előtt

Elképesztő tömeg előtt játszotta le idei első felkészülési mérkőzését a Bajnokok Ligája-győztes Real Madrid. Összesen 105 826-an látogattak ki az Egyesült Államokbeli Michigan Stadionba, hogy megcsodálják a királyi gárda és az új edzővel Antonio Contéval a szezonnak nekirugaszkodó Chelsea összecsapását.

Két éve egyébként ugyanebben a stadionban játszották a Real Madrid és a Manchester United közötti szintén barátságos meccset. Ahhoz a találkozóhoz képest most 4000-rel kevesebben voltak.

A madridiak legnagyobb sztárjaik, az újdonsült Európa-bajnok Cristiano Ronaldo (a franciák elleni fináléban sérült meg), a francia támadó, Karim Benzema, illetve az Eb-t követően hosszabb szabadságát élvező walesi, Gareth Bale nélkül lépett pályára. Kiesésük azonban nem érződött a madridiak játékán, amint az sem tükröződött, hogy a Chelsea valamivel korábban kezdte meg a felkészülést.

Marcelo nagyon élt, a 19. percben távoli, megpattanó lövéssel szerezte meg a vezetést, majd ugyanő remek szóló után növelte az előnyt a 26. percben. A 37-percben már 3-0-át mutatott az eredményjelző Mariano találatát követően. A 80. percben, majd a hosszabbítás perceiben a csereként beállt Eden Hazard talált be, így 3-2 lett a vége a Realnak. A találkozót követően a királyi gárda trénere, Zinédine Zidane épp Hazard-t méltatta.

„Igazán remek játékos. Nyilvánvaló, hogy minden csapat a legjobb focistákat szeretné, de hát Hazard a Chelsea-nél áll alkalmazásban” – fejtette ki hozzátéve, hogy a Real Madridot rendre rengeteg játékossal hozzák összefüggésbe. Hazard sem maradt le az udvariassági versenyben. Mint mondta, igen nagyra tartja Zidane-t, aki az általa valaha látott legjobb játékos.

Nagyon belekezdett a Bayern München, amely szintén az Egyesült Államokban szerepelt. A német bajnok 4-0-s félidő után 4-1-re verte a 18-szoros olasz bajnok Internazionalét. Az észak-carolinai Charlotte-ban megrendezett találkozón a meccs hőse épp egy amerikai játékos volt: a 21 éves Julian Green mesterhármast ért el. A negyedik Bayern találat Franck Ribéry nevéhez fűződik.

A bajorok trénere, Carlo Ancelotti elégedetten nyugtázta a biztos sikert. „Nagyon jó hangulatú találkozót vívtunk, s jó meccset játszottunk. Különösen az első félidőbeli játék volt kiváló. Összességében igen elégedett vagyok” – nyilatkozta az olasz tréner. Három nappal korábban a Bayern 11-esekkel kapott ki az AC Milantól. Azon csapathoz képest Ancelotti öt helyen változtatott.

Ibra csodagólja
Kiváló teljesítményt nyújtott a José Mourinho keze alatt formálódó Manchester United az isztambuli Galatasaray-jal szemben. Bár a török együttes még 2-1-re vezetett, végül 5-2-re győzedelmeskedtek a vörös ördögök.
Ibrahimovic is elemében volt, csodálatos gólt szerzett: félfordulattal juttatta a hálóba a labdát. Mourinho a meccs után azt közölte, kevés idő van arra, hogy új elemeket építsenek a játékba. Ezért kemény edzéseket vezényel. Ibra ezúttal sem tagadta meg önmagát, mint mondta, istenségként tisztelik majd Manchesterben.