2016-08-26 07:59:00

Zúgolódás Salzburgban, Nikolicsék a Real ellen

A labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszása szerdai játéknapjának legnagyobb meglepetését a Dinamo Zágráb szolgáltatta.

Az első mérkőzésen ugyanis a Red Bull Salzburg 1-1-es döntetlent ért el a horvát fővárosban, s a visszavágón is az osztrákoknak állt a zászló, miután Lazaro a 22. percben megszerezte számukra a vezetést. A hajrában a Salzburg a védekezésre összpontosított, ám a 87. percben a Dinamo egyenlíteni tudott Fernandes révén. Következett a hosszabbítás: a 95. percben Soudani már a vendégeket juttatta előnyhöz, s ez a találat már a Dinamo továbbjutását jelentette. 1-2 maradt a végeredmény.

Az osztrákok a játékvezetőt hibáztatták az eredmény miatt. 1-0-s salzburgi vezetésnél ugyanis Hinteregger lövését Sigali kézzel „védte”, szépséghiba, hogy nem a kapusról, hanem egy mezőnyjátékosról van szó, „Ez egyszerűen hihetetlen. Lehet, hogy rossz vesztesnek tűnök, de tiszta 11-est nem adtak meg nekünk. Öt bíró volt jelen, s egyikük sem látta” – dohogott a hazaiak védője, Christian Schwegler. A salzburgi gólszerzőt, Lazarót is sokkolta a kiesés. „Nem értem, miért nem adták meg nekünk a büntetőt. De azt sem, miért eresztettünk le” – fejtette ki.

A Dinamo a főtáblára jutás ellenére sem hagy fel a keret kiárusításával. A portugál kapus, Eduardo utolsó meccsét játszotta a Dinamóban, a Chelsea-hez szerződött, de Marko Rog is hamarosan távozhat. Kettejükért összesen 15 millió eurót remélnek. Ez azt jelenti, hogy a zágrábi csapat a nyári átigazolási időszakban összesen 60 millió eurót zsebel be új játékosokért. Ez jóval több, mint amennyit a többi délszláv együttes összesen keresett játékoseladásokból. Ez az összeg ugyanis 23 millió euró.

Ami a többi szerdai mérkőzést illeti, simán kiesett az amszterdami Ajax az orosz FK Rosztov vendégeként, s a svájci Young Boysnak sem termett babér a Mönchengladbach otthonában. A Manchester City kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel jutott túl a bukaresti Steauán, amely története leggyászosabb nemzetközi szereplését mondhatja magáénak.

Tegnap az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) kihirdette, hogy kik az év legjobb játékosai. Ada Hegerberget választották meg az előző idény legjobb női játékosává, aki 13 góllal a BL gólkirálynője lett, a férfiak mezőnyében pedig az a Cristiano Ronaldo győzött, aki a Real Madriddal a Bajnokok Ligáját, a portugál válogatottal pedig a labdarúgó Európa-bajnokságot nyerte meg.

Monte-Carlóban elkészítették a BL 2016–2017-es idényének csoportbeosztását is, Nikolics Nemanja csapata, a Legia Varsó a Real Madrid mellett a Dortmunddal és a Sporting csapatával küzdhet a továbbjutásért. A Barcelona és a Manchester City összecsapása pikánsnak ígérkezik, már csak Pep Guardiola miatt is, de megismétlődik a tavalyi elődöntő, a Bayern München és az Atlético párharca is.