Premier League;Manchester City;Manchester United;álomfutball;

2016-09-12 07:53:00

United-City: álomfutball az angol bajnokságban

Szédületes meccs, káprázatos iram, fantasztikus játék. A Premier League története két legdrágább csapata, a Manchester United és a Manchester City olyan kilencven percet mutatott be a városi derbin, amely alighanem sokáig beszédtéma lesz a szurkolók körében.

Ez a meccs egyértelműen megmutatta, tényleg érdemes volt a világ legjobb edzőit Angliába hozni: José Mourinho és legfőképpen Pep Guardiola együttese is afféle űrfocit játszott. Kevin De Bruyne pedig talán a legemlékezetesebb produkcióját mutatta be azóta, hogy leigazolta a milliárdos manchesteri klub.

A valóban bámulatos játék feledtette azt, hogy a szuperrangadót tehették volna későbbre is, a kora délutáni kezdés azért talán nem a legszerencsésebb egy ilyen színvonalú meccshez még akkor sem, ha a Premier League illetékesei számára már mintha fontosabbak lennének az ázsiai tévénézők, mint az európaiak.

Már csak amiatt is nagy volt a tét, mert eddig egyetlen csapat sem vesztett pontot. A City félelmetes tempót diktált az első félidőben, s ritkán látható találattal szerezte meg a vezetést a 14. percben. Guardiola együttese megmutatta, ha a kell, lemond a tiki-takáról, s kevés húzásból is képes gólt szerezni. Kolarov szinte a saját alapvonalától ívelt előre, a Sergio Agüero eltiltása miatt a kezdőbe került Iheanacho fejjel megcsúsztatta a labdát, ezután De Bruyne parádés mozdulattal becsapta a védő Blindet, majd a bal alsó sarokba helyezett.

A „vendégek” ezután sem álltak le. A 36. percben De Bruyne szinte lehetetlen helyzetből lőtt kapura, a visszapattanót pedig Iheanacho lőtte a hálóba (0-2). Ez a találat is a vörös hajú belga érdeme volt. Még a szünet előtt Ibrahimovic hozta vissza a reményt a vörös ördögök számára. A gól egyértelműen a City kapusa, Claudio Bravo lelkén szárad: egy beívelést nem tudott megfogni, a labda a svéd elé került, aki könyörtelenül kihasználta a hibát. Csak költői a kérdés: vajon Joe Hart is hibázott volna ekkorát?

A második félidőben ugyan nem született gól, de az iramot továbbra is a félelmetes jelzővel illethetnénk. A félidő derekán majdnem növelte az előnyt a City: Sané ügyesen ugratta ki De Bruyne-t, aki ismét fantasztikus lövést eresztett meg, de a labda a kapufa belső éléről nem befelé pattant, hanem elgurult a gólvonal előtt. A végén nagyon szorongattak Rooneyék, de az öt perc hosszabbításban sem tudtak egyenlíteni, így maradt az 1-2.

Bár lehetnek kétségeink azzal kapcsolatban, hogy jó választás volt-e Bravo a kapusposztra, a látványos dicséretektől vissza nem riadó Guardiola hozta a formáját, mert azt közölte, „az egyik legjobb teljesítményt nyújtotta”, amit valaha látott tőle. José Mourinho elismerte, a City sokkal jobban játszott az első félidőben, többen tudásuk alatt szerepeltek csapatában. Azért a portugál sem tagadta meg önmagát: két büntetőt kért számon a játékvezetőn.

Premier Leauge, 4. forduló. Manchester United-Manchester City 1-2, Arsenal-Southampton 2-1, Bournemouth-West Brom 1-0, Burnley-Hull City 1-1, Middlesbrough-Crystal Palace 1-2, Stoke-Tottenham 0-4, West Ham-Watford 2-4, Liverpool-Leicester 4-1, Swansea-Chelsea 2-2.

Az élcsoport. 1. Manchester City 12 pont, Chelsea 10, 3. Manchester United 9.