Premier League;Chelsea;arzenál;5.forduló;

2016-09-26 07:58:00

Újabb Chelsea-zakó

Rájár a rúd Antonio Conte csapatára, a Chelsea ezúttal a londoni rivális Arsenal csapatától szenvedett 3-0-ás vereséget az angol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában.

A kékek múlt héten hazai környezetben kaptak ki a Liverpool gárdájától, s egyre hátrébb csúsznak a tabellán. Az ágyúsok ellenben zsinórban negyedszer győztek, s megpróbálnak tapadni a továbbra is 100%-os mérleggel álló Manchester Cityre.

Pep Guardiola csapatának ezúttal a Swansea esett áldozatul, az eltiltásából visszatérő Sergio Agüero pedig két góllal vette ki részét a City sikeréből. Visszatért a helyes útra a városi rivális Manchester United, José Mourinho legénysége már az első játékrészben lerendezte a bajnoki címvédő Leicester elleni mérkőzést. A vörös ördögök sztárigazolása Paul Pogba pedig megszerezte első találatát.

A Liverpool is folytatta remeklését, zsinórban harmadszor győzött, ezúttal a Hull City csapatára mért méretes zakót, s a negyedik helyre lépett előre. Mindez annak is köszönhető volt, hogy a városi rivális Everton nem várt vereségbe szaladt bele az újonc Bournemouth otthonában. A Tottenham a Middlesbrough vendégeként őrizte meg veretlenségét, Son Heung-Min duplája három pontot ért a Spursnek.

A Sunderland vesszőfutása a Crystal Palace ellen folytatódott. A fekete macskák már két góllal vezettek, végül a vendégek ledolgozták hátrányukat, Benteke 94. percben szerzett találata pedig már a Palace győzelmét jelentette. A Stoke zsinórban négy vereség után pontot szerzett a West Brom ellen, ám mindez nem volt elég arra, hogy elmozduljon a kiesőzónából.

Premier League, 6. forduló

Szombat: Manchester United - Leicester 4-1, Bournemouth - Everton 1-0, Liverpool - Hull City 5-1, Middlesbrough - Tottenham 1-2, Stoke - West Brom 1-1, Sunderland - Crystal Palace 2-3, Swansea - Manchester City 1-3, Arsenal - Chelsea 3-0. Vasárnap: West Ham - Southampton 0-3. Az élmezőny: 1. Manchester City 18 pont, 2. Tottenham 14, 3. Arsenal 13.