Serie A;9. forduló;

2016-10-24 07:53:00

Kikapott a Juventus

Vincenzo Montella valóban új lendületet adott az AC Milannak. A lombardiai együttes az ifjú Manuel Locatelli találatával 1-0-ra verte a listavezető Juventust, így a tabellán már mindössze két pont választja el a torinóiaktól.

A rossoneri utoljára 2012-ben nyert bajnokin a zebrákkal szemben. Az első félidőben úgy látszott, a Juventus megszerezte a vezetést Pjanic szabadrúgásával, de némi tűnődés után a játékvezető nem adta meg a találatot, mert szerinte lesen állt a Juve egyik játékosa.

Egyértelműen a vendégcsapat volt fölényben a találkozó nagy részében, ezért is volt váratlan Locatellinek a 65. percben szerzett, amúgy valóban igen látványos gólja. A Juve fölényét mutatja, hogy 22-szer próbálkozott kapuralövéssel, a Milan csak nyolc alkalommal.

A Juventus, amely megnyerte az utolsó öt scudettót, immár második vereségét szenvedte el, s a jelek szerint idén egyre több trónkövetelővel kell megküzdenie, ezek közé tartozik a Roma és a Napoli mellett az AC Milan is. Utóbbi együttesből hiányoznak ugyan a nagy nevek, de több sikerre éhes játékosa is van, így Locatelli mellett Suso, vagy Donnarumma.

Serie A, 9. forduló. Szombat. Sampdoria-Genova 2-1, AC Milan-Juventus 1-0. Vasárnap. Udinese - Pescara 3-1, Atalanta-Inter 2-1, Cagliari-Fiorentina 3-5, Crotone-Napoli 1-2, Empoli-Chievo 0-0, Torino - Lazio 2-2, Bologna-Sassuolo 1-1.

Az élmezőny. 1. Juventus 21 pont, 2. AC Milan 19, 3. Napoli 17.