Hollandia;győzelem;Európa-bajnoki-selejtező;magyar férfi kézilabda-válogatott;

2016-11-07 06:50:00

Kiszenvedett kézis győzelem

Gyenge teljesítménnyel, de elszántan küzdve, a hajrában fordított a magyar férfi kézilabda-válogatott a Hollandia elleni idegenbeli Európa-bajnoki selejtezőn, és rendkívül izgalmas hajrá után nyert 28-27-re.

Xavi Sabaté szövetségi kapitány a tatabányai Harsányi Gergelyt és a fehérorosz Bresztben légióskodó Dzsamali Imant nem nevezte a találkozóra. A szakember a kezdés előtt arról beszélt, hogy a hollandok gyorsabbak, mint a lettek voltak, ezért szorosabb mérkőzésre számított. Azt azonban vélhetően ő sem hitte, hogy az utolsó két percben tud fordítani a csapata, a félamatőr játékosokat is szerepeltető riválissal szemben.

Az első hazai támadás góllal zárult, ekkor még senki sem gondolta, hogy nagy baj lehet a folytatásban. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a 10. percben Iváncsik Tamás belőtt hetese után úgy tűnt, kezd „helyreállni” a világ rendje, két góllal vezettek a magyarok (4-6). A vendégek öt perccel később egyenlítettek (9-9), és döntetlen volt az állás a 20. percben is (11-11). Mikler Roland a kapuban alig találkozott a labdával, de mivel a magyar támadások is góllal zárultak, ez nem jelentett gondot. A félidő záró szakaszában azonban érthetetlen módon elkezdett kapkodni a magyar válogatott, és mivel a védekezés továbbra sem működött – és Mikler továbbra sem hozta a tőle megszokott teljesítményt -, elhúztak a házigazdák, akik négy gól előnnyel zárták a 30 percet (17-13).

A szünetben sem sikerült rendet tenni a fejekben, a 35. percben 20-14-re vezettek a házigazdák, egyre kínosabb lett a magyarok helyzete…A 42. percben Bodó Richárd azért kapott kétperces kiállítást, mert nem olyan számú mezben lépett pályára, ami bekerült a találkozó jegyzőkönyvébe, mindez egy Eb-selejtezőn…Bodó kiállítása miatt kettős emberhátrányba került Sabaté csapata, érdekes módon ez a játékhelyzet hozta el a pozitív fordulatot. A Miklert váltó Fazekas Nándor több bravúrt is bemutatott a kapuban, így annak lehetett örülni, hogy nem nőtt tovább a hatgólos különbség…

Az utolsó negyed óra 23-17-es hazai vezetéssel kezdődött. A házigazdák alig cseréltek, és kezdtek fáradni. Öt perc alatt 24-22-re módosult az állás, a hollandok igyekeztek lassítani a játékot, a magyarok próbálták felpörgetni a tempót. Fazekas újabb bravúrjaival és a pontos támadásoknak köszönhetően hét perccel a vége előtt sikerült egyenlíteni (25-25). Az 58. percben Lékai Máté szerzett vezetést a magyar együttesnek (26-27), amire Steins azonnal válaszolt (27-27). Az 59. percben ismét Lékai talált be a vendéglátók kapujába (27-28), és miután a hollandok nem tudtak újabb gólt szerezni, a magyar együttes nagy nehézségek árán megszerezte a kötelező két pontot.

Ezen a meccsen csak a magyarok elszántsága volt dicsérhető.