labdarúgó Európa-liga selejtező;csoportkör;Korhut Mihály;5. játéknap;

2016-11-25 06:55:00

Korhuték bravúrja az Európa-ligában

A Korhut Mihályt ezúttal is soraiban tudó izraeli Hapoel Beer-Sheva őrzi továbbjutási esélyét, miután 3-2-re legyőzte a vereséggel biztosan búcsúzó Internazionale együttesét a labdarúgó Európa-liga csoportkörének csütörtöki, ötödik játéknapján.

A védőként és középpályásként is bevethető magyar válogatott játékos csapata Icardi és Brozovic góljait követően 25 perc után kétgólos hátrányba került, ám a második játékrészben egalizálni tudott, majd a hosszabbítás perceiben Ben Sahar révén a győztes gólt is megszerezte.

A továbblépésről már korábban lemondhatott a liga nyári selejtezőjének második fordulójában az MTK-t búcsúztató azerbajdzsáni Gabala, amely továbbra is képtelen megszerezni első sikereit a sorozatban. A pont nélkül álló azeriek a belga Anderlechtet fogadták, mely egylet ellen a 77. percben, 1-1-es állásnál a csapat egyetlen gólját tizenegyesből szerző Ricardinho ismét büntetőt rúghatott, amit bár a brazil érvényesített, a játékvezető újrarúgatta. A második próbálkozás már nem talált utat a kapuba… A kihagyott lehetőségért nagy árat fizettek a hazaiak: a belgák a hosszabbítás perceiben kétszer is betaláltak, 3-1-re alakítva a végeredményt, egyúttal bebiztosítva az Anderlecht továbbjutását.

A Bajnokok Ligájában is rendszeresen szereplő orosz Zenit korábban biztosította helyét az egyenes kieséses szakaszban, sőt: a legutóbbi orosz bajnokság bronzérmese a Maccabi Tel-Aviv legyőzése után továbbra is 100 százalékos teljesítménnyel első a csoportjában. A szentpéterváriakon kívül ezt csupán a Konyasport legyőző Sahtar Donyeck és a francia Nice együttesét felülmúló Schalke mondhatja el magáról az El-ben.

Európa-liga, az 5. forduló érdekesebb eredményei. Zenit Szentpétervár-Maccabi Tel-Aviv 2-0, Gabala-Anderlecht 1-3, Ajax-Panathinaikos 2-0, Sahtar Donyeck-Konyaspor 4-0, FK Krasznodar-Salzburg 1-1, Schalke-Nice 2-0, Fiorentina-PAOK 2-3, Sparta Prága-Southampton 1-0, FC Zürich-Villarreal 1-1, Steaua Bukarest-Osmanlispor 2-1.