Gyurcsány Ferenc;Schiffer András;DK;alkotmánybírák;

- Schiffer tovább fúrja Gyurcsányt és a pártját

 Az LMP volt társelnöke szerint pártja az ország érdekeit nézte, amikor támogatta a négy új alkotmánybíró megválasztását. Schiffer András egy inrejúban az LMP-t emiatt ért támadásokról is beszélt, ahogy arról is, hogy a Demokratikus Koalíciót (DK) tartja a legszélsőségesebb pártnak.

Az alkotmánybírák megválasztásához nyújtott támogatásukat magyarázva az egykori frakcióvezető úgy fogalmazott: nem igényel különösebb indoklást, miért előnyös, ha működnek a demokratikus intézmények. Szavai szerint ha a jogalkotónak van ellensúlya, az megvédi az embereket és a demokráciát az önkényuralmi kísérletektől, ráadásul a korrupcióval szemben is áttételes önvédelmet biztosít.

Schiffer András hozzátette, hogy a parlamenti matematikából és az alkotmányos szabályokból is az következik, hogy a különböző frakcióknak megállapodásra kell jutniuk, és "ez a minta a társadalom számára is arra vonatkozóan, hogy igenis léteznek olyan kérdések hazánkban, amelyeknél együttműködésre vagyunk ítélve".

Az emiatt az LMP-t ért jobbikos és DK-s támadásokra reagálva azt mondta, a Jobbik korábban azt nézte, hogy egy konkrét döntés a nemzet javát szolgálja-e az ő felfogásuk szerint. Ennek alapján szavaztak meg akkor is kétharmados törvényeket, amikor a Fidesznek ehhez megvolt a többsége - tette hozzá. Példaként említette: a Jobbik hozzájárult, hogy olyan bíró kerüljön be a testületbe, aki a hatalommal harmonikusan együtt kíván működni.

Arra a kérdésre, hogy ez utóbbi felveti a politikai zsákmányszerzés gyanúját Schiffer András azt felelte: "a Jobbik most egyértelműen erre ment rá". Megjegyezte, hogy a szocialisták is próbálkoztak, de amikor Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke "rájuk szólt", akkor meghátráltak és a "teljesen agyatlan, destruktív hozzáállást választották".

A Demokratikus Koalíció és az LMP viszonyát értékelve az egykori frakcióvezető úgy fogalmazott: a DK olyan kultúrát testesít meg, ami összeegyeztethetetlen a demokratikus értékrenddel. Szavai szerint ezt jól szemlélteti, hogy "milyen gyűlöletcsoportok masíroznak" a közösségi oldalakon a DK "logója alatt".

Nem az a probléma, hogy a különböző pártok nem értenek egyet, mert ez a demokrácia hajtóereje. A szélsőségesek viszont képtelenek arra, hogy ütköztessék a véleményüket, nézeteik sincsenek, vak hitek mozgatják őket és egyszerűen meg akarnak semmisíteni mindenkit, aki az útjukat keresztezi - jelentette ki Schiffer András.

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetében egyetértünk a szociális szférában dolgozók sztrájkkövetelésével, és támogatjuk az ágazatban dolgozók követeléseit, melyek a bér és munkakörülmények javítását célozzák. Ennek érdekében kezdtünk szolidaritási sztrájk szervezésébe, a tervezett munkabeszüntetés napjára - olvasható a PDSZ közleményében.