Primera Division;döntetlen;El Clásico;14. forduló;Real Madrid-FC Barcelona;

2016-12-05 06:54:00

Igazságos döntetlen az El Clásicón

Döntetlent ért el a Real Marid az El Clasicón az FC Barcelona otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában, amint azonban Luka Modric, a királyi gárda középpályása találóan megfogalmazta, az 1-1 győzelemmel ér fel a fővárosiak számára.

Egyrészt azért, mert így maradt a hatpontos különbség a két csapat között, másrészt pedig, mivel az utolsó perces találatokra szakosodott Sergio Ramos a 90. percben fejelte be védhetetlenül az egyenlítő találatot. Luis Suárez ugyan a balszerencsére panaszkodott, szerinte egyértelmű győzelmet érdemeltek volna a hazaiak, ez azonban így azért túlzás. Való igaz, hogy a második félidőben, a 80. percig jól játszott a Barca, de az első játékrész inkább a Realé volt, a madridiak uralták a meccset, s ha a játékvezető megadta volna a teljesen jogosnak látszó büntetőt Ronaldóéknak a második percben, előnybe is kerülhettek volna.

Tény az is, hogy a Barcelona kissé váratlanul szerezte meg vezető találatát az 53. percben: Neymar kiválóan ívelt középre egy szabadrúgást, amelyet Suárez értékesített. Varane lemaradt az uruguayi támadóról. A Barca ott követte el a hibát, hogy Neymar és Messi is hibázott ziccerben, s ez meg is bosszulta magát a meccs végén. Még a 93. percben is megszerezhették volna a győztes találatot a katalánok, de Casemiro a gólvonalról fejelte ki a labdát. A hazaiak játéka sokat javult a sérüléséből felépült Iniesta visszaérésével. A 60. percben cserélte be Luis Enrique.

Zinédine Zidane csapata már 33 meccs óta nem talált legyőzőre, veretlenségi sorozatával felülmúlta a Carlo Ancelotti által fémjelzett 2013-2014-es éra 32 meccses szériáját. Illetve ez eggyel kevesebb, mint az abszolút rekordot jelentő 34-es sorozat, amit még 1988-1989 között állított fel a csapat a legendás Leo Beenhakker vezérletével. Ha szerdán a Real nem kap ki a Dortmundtól a Bajnokok Ligájában, akkor ezt a csúcsot is sikerül utolérnie. Zidane azért beállított egy csúcsot: együttese 17 meccs óta veretlen idegenben, már ami a bajnokságot illeti. Erre csak a Mourinho érában volt képes a Real.

Primera División, 14. forduló. Granada-Sevilla 2-1, Barcelona-Real Madrid 1-1, Leganes-Villarreal 0-0, Atlético Madrid-Espanyol 0-0, Betis-Celta Vigo 3-3, Athletic Bilbao-Eibar 3-1.

Az élcsoport. 1. Real Madrid 34, 2. Barcelona 28, 3. Sevilla 27, 4. Atlético M. 25.