Arsenal;Barcelona;Atlético Madrid;Napoli;labdarúgó Bajnokok Ligája;

2016-12-08 00:43:00

Pérez élt a lehetőséggel

A labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapja után kialakult az elitliga első négy csoportjának végső sorrendje. Az Arsenal, a Napoli, a Barcelona és az Atlético Madrid zártak csoportelsőként.

Az már korábban is tudható volt, hogy az A csoportból a két kiemelkedő klub, a londoni Arsenal és a francia Paris Saint-Germain lép tovább a BL egyenes kieséses szakaszába, az viszont nyitott kérdés volt, hogy milyen sorrendben teszik ezt. Az előzetes várakozások alapján, ha valamely fél pontvesztésére számítani lehetett, az inkább a pontegyenlőség ellenére egy korábbi eredmény miatt második Arsenal volt, hiszen Arséne Wenger együttese a harmadik helyért, azaz a tavaszi Európa-ligás folytatásért még versenyben lévő Basel vendége volt, míg a PSG Párizsban fogadta a Ludogorecet. A bolgár bajnok szintén a harmadik helyért vívott, a franciák számára elvben nem jelenthetett gondot.

Az eredmények ismertek: Franciaországban kétszer is vezetett a története második BL-főtáblás szereplését pontszerzéssel záró Ludogorec a 2-2-s döntetlennel végződő találkozón, míg Svájcban a vendéglátó Basel csak 0-4 után tudott szépíteni, végül 4-1-re kapott ki. „Rengeteg lehetőségünk volt, győzelmet érdemeltünk volna. Rossz eredményt értünk el” – nyilatkozta a PSG spanyol vezetőedzője, Unai Emery. A trénernél konkrétabban fogalmazott Paris Saint-Germain katari elnöke, Nasszer al-Helaifi, aki hangsúlyozta: a csoportelsőség volt az elvárás. „Rendkívül csalódottak vagyunk mind a keddi végeredmény, mind a teljesítményünk miatt. Sokkal többet vártam a játékosoktól” – mondta a találkozó után.

Juventus-Dinamo Zágráb 2-0

Az eredményeknek köszönhetően az Arsenal zárt az A jelű csoport élén, a Ludogorec harmadikként. A csoportgyőztes angolok várhatóan kedvezőbb helyzetből várhatják majd a tavaszi szakasz sorsolását, hiszen biztosan valamely csoportmásodikkal találkoznak. „Kezdetben kevés esélyt adtak nekünk a csoportelsőségre, a PSG elleni mérkőzések után viszont tudtuk, hogy amennyiben eredményesen zárjuk az évet, ez elérhető – nyilatkozta a klub honlapjának Laurent Koscielny, az Arsenal védője.

Az Arsenal sztárja kedd este egyébként a bajnokságban javarészt mellőzött Lucas Pérez volt, aki alig negyedóra után duplázott, végül három gólt szerzett. Pérez azzal, hogy a teljes mérkőzést a pályán töltötte, máris többet játszott, mint augusztus óta a Premier League-ben, a Ludogorec elleni korábbi két gólpassza mellé pedig három gólt szerzett, mellyel a liga őszi idényét vizsgálva Mesut Özil mellett csapata legeredményesebbjévé nőtte ki magát.

A keddi kínálatból a továbbjutásért egyedül a B csoport résztvevői izgulhattak, hiszen a hatodik fordulót megelőzően erre s Napolinak, a Benficának, de még a Besiktasnak is megvolt az esélye. A Lisszabonban győzedelmeskedő nápolyiak a maguk részéről rövidre zárták a kérdést, de a vesztes Benfica híveinek sem kellett a kijevi eseményekre figyelni, Ukrajnában ugyanis korán eldőlt, hogy nem győz a Besiktas. A törökök végül két kiállítással és hat kapott góllal zárták a kijevi ütközetet, aligha vigasztalja őket, hogy tavasszal az El-ben folytathatják.

A C csoportban nem volt kérdés, hogy Barcelona, Manchester City sorrendben lépnek tovább az élklubok, a csoportgyőztes, ezúttal némileg tartalékos Barca mégsem spórolt a gólokkal, egy négyessel küldte haza a BL-szereplését csoportharmadikként befejező Mönchengladbach csapatát. Ellenben a City „leadta” az egyik pontot a Celticnek: az 1-1-es végeredmény nem osztott, nem szorzott, ahogy szokták mondani, de legalább a skót bajnokcsapat pontszerzéssel búcsúzott attól a sorozattól, melyet egy 7-0-s vereséggel kezdett szeptemberben.

A mezőny egyetlen hibátlan együttese, az Atlético Madrid is búcsúzni volt kénytelen – persze nem a ligától, hiszen az élen zárt csoportjában, csak a makulátlan mérlegtől. A Bayern otthonában lejátszott rangadón Lewandowski 28. percben szerzett találata döntött a formán kívül futballozó Atlético ellen, vélhetően azonban a legutóbbi kiírásban döntős spanyolok a sorozat jövő évi folytatásában már komolyabban veszik az összes mérkőzésüket.

Hosszú kések éjszakája Kijevben
Sajnos a keddi játéknap krónikájához kellemetlen mellékzöngeként az a hír is hozzátartozik, amely szerint Kijevben összecsaptak egymással a helyi Dinamo és a Besiktas szurkolói.
Ukrán sajtóinformációk szerint a fokozott rendőri jelenlét ellenére is több száz hazai és vendégszurkoló csapott össze Kijev belvárosában a mérkőzést megelőzően, a harcok eredményeképpen pedig összesen tíz embert szállítottak kórházba szúrt sebekkel.
Az Európai Labdarúgó-szövetség képviselői aggodalmukat fejezték ki a történtekkel kapcsolatban, már csak azért is, mert a Bajnokok Ligája 2017/2018-as fináléját a tervek szerint éppen az ukrán fővárosban rendezik.