Japán;Real Madrid;finálé;labdarúgó klubvilágbajnokság;Kasima Antlers;

2016-12-16 06:53:00

A címvédés kapujában a Real Madrid

A mexikói Club América tegnapi, 2-0-s legyőzésének köszönhetően a 36. hivatalos mérkőzését veretlenül záró Real Madrid lesz a japán Kasima Antlers ellenfele a Japánban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokság vasárnapi fináléjában.

A címvédő spanyol, Bajnokok Ligája-győztes egylet játékosai a csapat mindkét gólját a ráadásban szerezték: az első játékrészben Karim Benzema a 45. perc letelte után értékesítette Toni Kroos gólpasszát, valamint a hétfőn, pályafutása során negyedízben Aranylabdával díjazott Cristiano Ronaldo James Rodrígez beadását követően állította be a végeredményt.

Amennyiben hitelesek a találkozót követően az interneten terjengő statisztikai kimutatások, úgy a második gólt szerző Ronaldo a 377. gólját jegyezte madridi mezben, ami a portugál Sporting CP színeiben szerzett 5 és a Manchester Unitedben termelt 118 találat mellett a portugál Európa-bajnok 500. klubmérkőzésen szerzett gólja.

A madridiak a döntőben való szereplés jogát szerdán, a kolumbiai Atlético Nacional legyőzésével kivívó Kasima Antlers együttesével találkoznak a vasárnapi fináléban.

Labdarúgó klub-világbajnokság, a helyosztók programja. Az 5. helyért játszották: Csonbuk Hyundai Motors (dél-koreai)–Mamelodi Sundowns (dél-afrikai) 4–1. A 3. helyért: Club América (mexikói)–Atlético Nacional (kolumbiai) vasárnap 8.00. Döntő: Real Madrid (spanyol)–Kasima Antlers (japán) vasárnap 11.30.