kosárlabda;Körmend;Minszk;

2016-12-21 22:29:00

Kosárlabda - Körmendi siker a Minszk ellen

A Körmend hazai pályán 16 ponttal verte a Minszk csapatát szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa második csoportkörének második fordulójában.

A vasiak a második csoportszakasz múlt heti nyitókörében 87-77-re kikaptak Franciaországban, a Nanterre vendégeként. Azon a mérkőzésen mutatkozott be a magyar csapat kispadján a szlovén Gasper Potocnik vezetőedző, aki a horvát Teo Cizmicet váltotta. A Körmend gyorsan kiköszörülte a csorbát, ugyanis szombaton 91-84-re győzött az NB I-ben listavezető Fehérvár csarnokában.

A szerdai találkozón is folytatta az eredményes játékot, már az első negyed végén nyolc ponttal vezetett, a félidőre pedig 24-re növelte a különbséget (50-26). A harmadik szakaszt ugyan elveszítette, de így is maradt húszpontos előnye (69-49), és bár az utolsó negyedben is a minszkiek voltak eredményesebbek, a hazaiak ezzel együtt is simán nyertek.

Az EK második csoportkörében a hat csoportgyőztes és a két legjobb második jut tovább a nyolcaddöntőbe, amelynek másik nyolc csapata a Bajnokok Ligájából érkezik.