Sydney;Babos Tímea;páros győzelem;Anasztaszija Pavljucsenkova;döntőbe jutás;

2017-01-13 06:54:00

Babos párosban döntős

Babos Tímea, oldalán Anasztaszija Pavljucsenkovával, párosban bejutott a Sydney-ben zajló kemény pályás WTA-torna döntőjébe. A magyar, orosz duó az elődöntőben két szettben 6:3, 6:4-re győzte le a szlovén Andreja Klepac és a spanyol María José Martínez Sánchez kettősét, Babosék ellenfele a fináléban a Sania Mirza, Barbora Strycová (indiai, cseh, 1.) duó lesz.

A 23 éves magyar játékos harmadszor játszott elődöntőt párosban Sydney-ben: 2014-ben bejutott a fináléba a cseh Lucie Safárová oldalán, majd egy évvel később nagy csatában búcsúzott a francia Kristina Mladenovic társaként.

Babos Tímea egyesben a 25. kiemeltként kezdi meg szereplését az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) hétfőn elrajtoló főtáblás küzdelmeiben. A magyar éljátékos először vág neki kiemeltként a melbourne-i tornának.

A selejtezőben rajtoló Gálfi Dalma győzelemmel kezdett, és bejutott a második fordulóba. A verseny honlapja szerint a világranglistán 162. magyar játékos 6:7 (2–7), 6:3, 6:1-re megverte a WTA-rangsorban három hellyel mögötte álló brit Tara Moore-t. A 2015-ben junior US Open-bajnok, 18 éves Gálfi következő ellenfele a macedón Lina Gjorcseszka (202.) lesz, a főtáblára jutáshoz összesen három meccset kell nyerni.