Serie A;Bologna;20. forduló;

2017-01-16 06:53:00

Nagy ismét a pályán

Papírforma-győzelmet aratott a Bologna az utolsó előtti helyezett Crotone otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában. A vendégeknél Nagy Ádám végigjátszotta a találkozót, a magyar válogatott középpályás a 86. percben sárga lapot kapott.

A párharc egyetlen gólját a Macedóniában született, de svájci állampolgárságú Blerim Dzemali szerezte az 51. percben. A Bologna - amely 19 meccset játszott eddig – stabilizálta helyét a „senki földjén”, pontosan 13-13 pont választja el a nemzetközi kupaszereplést és a kiesést jelentő pozícióktól is.

A Palermo 4-1-es vereséget szenvedett a Sassuolo vendégeként, a magyarok közül Balogh Norbert a 78. percben csereként lépett pályára, Sallai Rolandot nem nevezték a mérkőzésre. A palermóiak nagyon rosszul állnak a tabellán, ahol a kiesést jelentő 18. helyet foglalják el, nyolc ponttal lemaradva a bennmaradást jelentő tizenhetedik pozíciótól.

Az élcsapatok közül mindenki nyert, aki pályára lépett: a második helyezett AS Roma Nainggolan góljával hozta el a három pontot Udinéből, egy kiegyenlített mérkőzésen, ahol a labdabirtoklás 50-50 százalék volt, és a fővárosiak kettővel próbáltak többször kapura lőni, mint a házigazdák. A harmadik helyen álló Napoli magabiztosan múlta felül otthon 3-1-re a Pescarát, Maurizio Sarri vezetőedző csapata utoljára október 29-én kapott ki a bajnokságban, az is vállalható vereség volt (2-1 a listavezető Juventus vendégeként). A negyedik Lazio Ciro Immobilie 68. percben tizenegyesből lőtt góljával harcolta ki a 2-1-es győzelmet az Atalantával szemben.

Serie A, 20. forduló: Crotone-Bologna 0-1, Internazionale-Chievo 3-1, Cagliari-Genoa 4-1, Lazio-Atalanta 2-1, Sampdoria-Empoli 0-0, Sassuolo-Palermo 4-1, Napoli-Pescara 3-1, Udinese-Roma 0-1.

Az élcsoport: 1. Juventus 45 pont (18 mérkőzés), 2. Roma 44 (20), 3. Napoli 41 (20), 4. Lazio 40 (20).