Serie A;Bologna;Napoli;23. forduló;

2017-02-06 06:56:00

Gólarányjavító olasz hétvége

Amint azt mondani szokták, csúnyán beleszaladt a késbe a magyar válogatott Nagy Ádámot végig a soraiban tudó Bologna a Napoli vendégjátéka alkalmával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 23. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

A győzelmével a második pozícióba előrelépő nápolyi gárda Higuaín és Isigne góljainak köszönhetően már a 6. percben kettővel vezetett, félidőre pedig 4-1-es előnnyel vonulhattak a vendégek – azzal együtt, hogy a 26. minutumtól kezdődően Calejjón kiállítása miatt emberhátrányban futballoztak. A térfélcserét követően sem állt le a Napoli-henger: Hamsík és Mertens végül mesterhármasig jutott, a Napoli pedig hétig.

Vasárnap a Pescara-Lazio találkozó résztvevői próbálták másolni a szombati góltermést, sikerrel: a sereghajtó otthonában szintén gólfesztivált rendezett a dobogóra vágyódó fővárosi egylet, alaposan feljavítva a forduló gólátlagát. A Lazio-játékos Parolo egymaga négyszer köszönt be.

A Serie A 23. fordulójának eredményei. Szombat: Bologna-Napoli 1-7. Vasárnap: AC Milan-Sampdoria 0-1, Atalanta-Cagliari 2-0, Pescara-Lazio 2-6, Genoa-Sassuolo 0-1, Empoli-Torino 1-1, Chievo-Udinese 0-0. A Roma-Fiorentina találkozót kedden rendezik.

A bajnokság élcsoportja: 1. Juventus 51 (21 mérkőzés), 2. Napoli 48 (23), 3. Roma 47 (22), 4. Lazio 43 (22).