Ugyanakkor a szerdai fővárosi közgyűlésen lesznek meglepetések, elsősorban azért, mert Tarlós István már a hétvégén bejelentette, hogy akár már ott dönthetnek arról, visszavonják-e a 2024-es olimpiai pályázatot. Információink szerint a főpolgármester felkérte a budapesti pályázatban érintett Borkai Zsoltot, a Magyar Olimpiai Bizttság elnökét, valamint Fürjes Balázs kormánymegbízottat is, hogy szólaljanak fel a közgyűlés előtt. Az, hogy Tarlós mikor találkozik Orbán Viktorral, attól függ, hogy a szerdai kormányülés elhúzódik-e az éjszakába, vagy a kormányfő tud időt szakítani arra, hogy egyeztessen Tarlóssal. A főpolgármester mindenesetre lapunknak azt mondta: várja a telefont, s kész azonnal tárgyalni a kérdésben.
Tarlós egyébként arról is beszélt a Népszavának, hogy nem egészen érti, miért nem akarja most a Momentum Mozgalom, hogy a kzgyűlés visszavonja a pályázatot, hiszen a fiatalok által gyűjtött népszavazást kezdeményező aláírások éppen e visszavonásra irányultak. "Megértem, hogy a hatalomra törnek, mi is a hatalomra törtünk 27 évvel ezelőtt" - fogalmazott sokatmondóan Tarlós.
Eközben a Budapesti Olimpiáért Mozgalom szerint az olimpia megbomlott társadalmi támogatottságát népszavazással kell helyreállítani, ha nem sikerül, akkor majd 2028-ra kell fókuszálni. A 2005-ben létrehozott Budapesti Olimpiáért Mozgalom (BOM) közleményt adott ki arról, hogy szerintük igenis megérné Magyarországnak és Budapestnek olimpiát rendeznie, mert szerintük lehet ezt adóssághegyek nélkül is csinálni, és Budapestnek esélye is lenne megkapni a 2024-es rendezést - szúrta ki a 444.hu. De a közleménynek nem is ez a legfontosabb része, Szalay-Berzeviczy Attila mozgalma szerint „a kialakult helyzetben a kormánynak, a fővárosnak és a Magyar Olimpiai Bizottságnak az a közös feladata, hogy mihamarabb orvosolja a támogatottság megbomlásához vezető okokat és találja meg a politikai egységhez visszavezető utat, megerősítve azt egy népszavazással. Ha ez valami oknál fogva már nem lenne lehetséges a 2024-es pályázat vonatkozásában, akkor deklaráltan 2019-re kell egy olyan politikai konszenzust teremteni az olimpia ügyében, amely lehetővé teszi, hogy a magyar főváros a 2024-es pályázat tapasztalataival és eredményeivel gazdagabban, valamint nem utolsó sorban a hibákból tanulva, még esélyesebben vághasson bele a 2028-as olimpiai játékok pályázati szakaszába.”