női kézilabda Bajnokok Ligája;FTC-Rail Cargo Hungaria;Győri Audi ETO KC;középdöntők;győzelmek;

2017-02-27 06:51:00

Magyar sikerek hétvégéje

Meghatározó játékosai gólerős játékának is köszönhetően mindkét magyar együttes győzni tudott a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének szombati játéknapján. Az FTC-Rail Cargo Hungaria az egyaránt hatgólos Szucsánszki Zita és Schatzl Nadine vezetésével tartotta a Népligetben a pontokat, míg a Győri Audi ETO KC a tízszer eredményes Görbicz Anita vezényletével hengerelt Szlovéniában.

A középdöntő 4. fordulójában másodízben szerepelt az Elek Gyula Arénában a 29-23 arányú sikerével a sorozat jelenlegi szakaszában továbbra is hibátlan FTC. Az ellenfél vezetőedzőjének, az egy hónappal ezelőtt némi meglepetésre Franciaországban elpáholt Metz mesterének, Emmanuel Mayonnade-nak legfeljebb az okok keresése jutott osztályrészül az újabb vereség után. „Talán a népligeti csarnok fantasztikus hangulata hatott bénítóan a játékosaimra?” – tette fel a kérdést a szakember. – Nagyon csalódott vagyok, ugyanis győzni szerettünk volna Budapesten. Nem tudtuk megvalósítani azt, amit elterveztünk, a vártnál gyengébben teljesítettünk – közölte a mérkőzést követő sajtótájékoztatón Mayonnade.

„Valószínűleg ha korábban, hazai pályán sikerült volna nyernünk, ez a mérkőzés is másképpen alakul, ám ezen már kár gondolkodni. Nagyon erős csapat a Ferencváros, gratulálok nekik” – nyilatkozta ugyanott Grace Zaadi. A végeredmény alakulása egyébként nem a Metz irányítóján múlott, Zaadi ugyanis biztos végrehajtónak bizonyult, csapata valamennyi büntetőjét gólra váltotta.

Pedig eleinte úgy tűnt, tudja tartani a lépést a vendéggárda: a 6. percben az apró pontatlanságon kívül Kovacsics Anikó kapufájánál még azért is bosszankodhattak az Elek-arénába ezúttal is valódi mérkőzéshangulatot csempésző drukkerek, mert gól nélkül álltak a kedvencek. A góltalanság ellenére, amikor Szucsánszki révén a hazaiak végre felavatták a francia kaput, 1-1 állt az eredményközlőn: köszönhetően az utóbbi hetekben remek formában védő Bíró Blanka több hárításának, valamint a hazai pálya váratlan előnyeként is elkönyvelhető lécnek, amelyről kétszer vágódott le vendéglövés. A folytatásban Szucsánszki még egyszer betalált, a franciák pedig kétszer, így a 12. percben Elek Gábor először élt az időkérés lehetőségével.

Utóbb kiderült: a szusszanásnyi játékmegszakítás nyerő húzásnak bizonyult. A védekezésben továbbra is remeklő FTC-t többek között Szucsánszki, Narea Pena, Marija Jovanovic vagy éppen a sérülésből visszatérő, szemmel láthatóan fokozatosan játékba lendülő Szöllősi-Zácsik Szandra találatai a félidőre kényelmes helyzetbe hozták, hiszen ekkor már ötgólos fórban volt a Ferencváros. „Az első negyedóra nagyon kemény volt, ez viszont nem lepett meg minket, hiszen eleve nehéz mérkőzésre számítottunk. Ezt követően a csapat megnyugodott talán, ennek köszönhetően magabiztos előnyt tudtunk kiépíteni, melyet mindvégig megtartottuk. Kiváló csapatmunka volt ez a győzelem” – ismerte el a párharc után Bíró.

A második 30 percben hiába futottak az eredmény után a szoknyaszerű alsórészben pályára lépő Metz játékosai, a megtáltosodó Schatzl Nadine öt találatának is köszönhetően végig őrizte előnyét a Ferencváros. Jellemző volt a találkozó hangulatára, hogy amikor az 50. percben Szucsánszki középkezdésből is betalált, a végig lelkesen daloló magyarokon kívül a sajtópáholy alatt helyet foglaló néhány francia szurkoló is elismerően csettintett: talán ők is úgy gondolták, hogy a jobbtól nem szégyen másodszor is kikapni. Győzelmével az FTC megszilárdította második helyét a csoportban.

A sorozat kétszeres győztese, a szintén szombaton pályára lépő Győri Audi ETO KC 34-17-re győzött a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában, így vezeti a 2. csoportot. A kisalföldiek közül ezúttal is kitűnt a tízgólos Görbicz Anita, ugyanakkor általánosságban elmondható: kötelező győzelmet aratott az ETO.

A felek számára két-két mérkőzés előzi meg a BL negyeddöntős folytatását, ahonnan már a májusi, budapesti négyes döntőbe vezet az út. Előbb azonban a sikerélménnyel hangoló lányokra vár még egy parázsnak ígérkező randevú: szerdán a vidékiek vizitálnak a fővárosi csarnokban bajnoki találkozó apropóján.

A női BL hétvégi eredményei
1. csoport
Szombaton játszották: FTC-Metz 29-23, Asztrahanocska-Thüringer 26-24. Vasárnap: Vardar -Buducnost 28-31
Az állás: 1. Vardar Szkopje 13 pont (247-211), 2. FTC 13 (238-212), 3. Buducnost 10, 4. Metz 6, 5. Thüringer 4, 6. Asztrahanocska 2
2. csoport
Szombat: Larvik-CSM Bucuresti 35-22, Krim Mercator Ljubljana-Győr 34-17. Vasárnap: Esbjerg- Midtjylland 22-21
A csoport állása: 1. Győr 13 pont, 2. Larvik 10, 3. Midtjylland 8, 4. CSM Bucuresti 7, 5. Krim Mercator Ljubljana 6, 6. Esbjerg 4