férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2017-02-27 06:55:00

Szeged - Előnyről vereség

A Bajnokok Ligája-címvédő Kielce otthonában szenvedett 28-24 arányú vereséget tegnap a MOL-Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában.

A párharcot megelőzően egymástól egyetlen pontnyira található felek találkozója a három perc után 3-1-re elhúzó lengyelek számára kezdődött jobban, a 19. percben Skube góljával azonban már a Szegednél volt az előny, amely kitartott félidőig.

A térfélcserét követően percekig volt 2-3 gól is a differencia a magyar ezüstérmes javára, a hajrát azonban jobban bírta a Kielce: a lengyelek előbb előnyt szereztek a 47. percben, majd folyamatosan növelték is azt. A Szeged ötödik vereségét szenvedte el a csoportkörben.

Szombaton a másik magyar résztvevő, a legutóbbi kiírásban ezüstérmes Telekom Veszprém hazai pályán múlta felül 31-25-re a szintén lengyel Wisla Plock együttesét. A folytatásban a 14 ponttal csoportja 3. helyén álló Veszprém csütörtökön Császár Gábor csapata, a svájci Kadetten Schaffhausen otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, míg a negyedik helyét őrző Tisza-partiak legközelebb szombaton vendéglátóként, a PPD Zágráb ellen lépnek pályára. Az A és a B csoport győztese a negyeddöntőbe kerül, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőben folytatják majd a BL-szereplésüket.