nyolcaddöntők;férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2017-03-27 07:51:00

Egy sima, egy fordítás

Mindkét magyar együttes győzni tudott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek hétvégi első mérkőzésein. A Telekom Veszprém szombaton Horvátországban egygólos előnyt szerzett a visszavágóra, míg a tegnap Dániában vendégszereplő MOL-Pick Szeged az első félidőben tapasztalható bizonytalanságok után végül kettővel jobbnak bizonyult ellenfelénél.

Kedvezőbb pozícióban, harmadikként jutott tovább a magyar ezüstérmes a BL csoportköréből, a Veszprémmel azonos csoportból érkező dánok „last minute” továbbjutásából azonban mégsem szabadott kiindulni az egyenes kieséses szakasz kezdetén. Abból annál inkább, hogy a bakonyiak oda-vissza legyőzték a Silkeborg együttesét: intő jel lehetett azonban az idegenbeli párharc előtt a Tisza-partiak számára, hogy hazai környezetben a nagy rivális is csak eggyel volt jobb a Silkeborgnál.

A kezdés pillanatában a JYSK Arena körülbelül 2500 főt számláló közönségének a nagyja aztán örömét lelhette a párharc első félidejében: Nielsen és Markussen két bombagóllal taglózta le mindjárt a szegedieket, akik részéről Szergej Gorbok és Balogh Zsolt révén az 5. percben még egalizált a magyar együttes. Ennél közelebb a térfélcseréig már nem volt a Szeged az ellenfeléhez: a nagy lelkesedéssel kézilabdázó házigazdák próbálkozásaikat rendre gólokkal koronázták meg, míg a magyar együttes többször emberhátrányban volt kénytelen kézilabdázni. Noha Rasmussen nem védett kiemelkedő hatékonysággal, a Silkeborg kapusa mindössze nyolc gólt engedett át a vonalon – ezzel szemben a Szeged 13-mat kapott. Egyik mutató sem a magyarokat dicsérte.

Nantes–Paris SG 26-26

A térfélcserét követően nem úgy tűnt, hogy van esély a változásra, Blazevic ráadásul piros lappal a végleges kiállítás sorsára jutott a 35. percben. Eztán mégis képes volt megmutatni valós tudását a Szeged, amely a kiállítás pillanatában még négygólos hátrányban volt, a 45. minutumban viszont Buntic révén már egalizálni tudott.

Innentől perceken át tartó gólpárbaj vette kezdetét, ám ellépni egyik fél sem tudott. A fáradó hazaiakkal szemben aztán – először a mérkőzés során – a lefújás előtt hat perccel tudott előnybe kerülni a Szeged, amikor Sierra labdaszerzését követően Källman volt eredményes (22-23).

Ekkor a dánok vezetőedzője, Peter Bredsdorff-Larsen természetesen időt kért, ám csapatán már ez sem segített: az utolsó percekben a két játékmegszakítást kérő Szeged még háromszor talált be. Ellenben a Silkeborg csak egyszer, így a feledhető első játékrész után fordítani tudott a magyar együttes, amely így 26-24-re nyert.

Összesítésben szintén vezet a sorozat tavalyi ezüstérmese, a Telekom Veszprém is. Xavier Sabaté együttese az első negyedórában valósággal erőt demonstrált a PPD Zágráb csarnokában, addig ugyanis a horvát csapat játékosai csupán kétszer tudták mattolni a kőkeményen védekező veszprémi védelmet. A félidőig azért csak feljöttek a vendéglátók, félóra után 12-10 állt az eredményközlőn.

A második felvonásban Igor Vori és Markovic révén csakhamar egyenlítésig jutott a Zágráb, onnan viszont nem volt megállás: Lékai Máté kétszer, Cristian Ugalde és Nagy László egyszer-egyszer talált be, szemben a zágrábi gólcsenddel.

A folytatás ugyan nem volt ennyire egyértelmű, a veszprémiek előnye kitartott, így Sabaté érthetően elégedetten értékelt. „Gratulálok a csapatunknak és a hazaiaknak is a remek meccshez. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, de egy kicsit csalódott vagyok, mivel a különbségnek nagyobbnak kellett volna lennie. Kontrolláltuk a mérkőzést, de az utolsó öt-hat percben túl sok technikai hibát vétettünk. Ha ezeket elkerültük volna, akkor úgy gondolom, hogy a négy-ötgólos győzelem reális lett volna. A védekezésünk fantasztikus volt, Alilovic nagyszerűen védett, a támadásaink azonban lassúak voltak, mivel a Zágráb igyekezett lassítani a játékot. Éppen ezért kevesebbet tudtunk futni. Számítottunk arra, hogy kevesebb támadásra lesz lehetőségünk. Ebben javulnunk kell a második meccsre. Biztos vagyok benne, hogy keményen fognak harcolni a mi otthonunkban. Megpróbálunk a lehető legjobban felkészülni, hogy legyőzzük őket, és hogy tovább fejlődjön a csapatunk” – idézte a veszprémiek weblapja a vezetőedzőt.

A Telekom Veszprém szombaton a Veszprém Arénában, a MOL-Pick Szeged a szegedi Városi Sportcsarnokban vasárnap játssza visszavágóját.