Lionel Messi;FC Barcelona;La Liga;

2017-04-07 07:58:00

Messi-varázs a Nou Campban

Amióta Luis Enrique bejelentette, nyáron távozik az FC Barcelonától, szárnyalnak a katalánok.

A spanyol labdarúgó bajnokság 30. fordulójának szerdai lapzártánk után lejátszott rangadóján egy félidő alatt simán elintézték a Bajnokok Ligája indulásért küzdő Sevillát. Messi két és Luis Suarez egy góljával fektették két vállra az andalúziaiakat. A goal.com megtalálta az argentin gólvágó remek formájának okát: mióta nagy szakálla van, szinte megállíthatatlan. A bajnokságban ő szerezte a legtöbb találatot, 27-et, az egész szezonban pedig 43-szor volt eredményes. „Egészen különleges labdarúgó – nyilatkozta csapattársáról a beIN Sportsnak Iniesta. – Nincs és nem is lesz még egy olyan játékos, mint ő. A legszembetűnőbb az, hogy az évek telnek-múlnak, de ő újra és újra elkápráztat bennünket”. Luis Enrique pedig Luis Suárezt méltatta, aki szerinte a világ legjobb középcsatára. A Barcelona ezzel legutóbbi nyolc mérkőzését nyerte meg a spanyol ligában a Nou Campban, ami új rekord az Enrique által fémjelzett érában. A széria akár 12 meccses is lehet majd, hiszen a bajnokságban, hazai környezetben még a Real Sociedad, az Osasuna, a Villarreal és az Eibar vár az együttesre.

A diadal ellenére nem tudott élre állni a Barca, mert a Real Madrid gólokban gazdag meccsen 4-2-re nyert a szintén madridi Leganés otthonában. A királyi gárda már 3-0-ra vezetett 23 perc után James egy, illetve Morata két találatával, ám a szünetig 3-2-re feljöttek a hazaiak. Morata azonban a 48. percben újra betalált, biztosítva a madridiak sorban 5. bajnoki győzelmét. Zinédine Zidane az Atlético elleni hétvégi rangadóra gondolva több ászát pihentette.

La Liga, 30. forduló:

Athletic Bilbao-Espanyol 2-0, Atlético M.-Real Sociedad 1-0, Betis-Villarreal 0-1, Barcelona-Sevilla 3-0, Alavés-Osasuna 0-1, La Coruna-Granada 0-0, Sporting G.-Málaga 0-1, Leganés-Real Madrid 2-4. Az Eibar-Las Palmas és a Valencia-Celta mérkőzést lapzártánk után játszották.

Az élcsoport: 1. Real Madrid 71, 2. Barcelona 69, 3. Atlético M. 61.