Serie A;AC Milan;Napoli;olasz labdarúgó-válogatott;

2017-04-24 07:56:00

Milan - egyre távolabb a BL-től

Eseménydús volt az olasz labdarúgó-bajnokság 33. fordulója, gólokból és meglepetésekből sem volt hiány, az AC Milan például váratlan 2-1-es vereséget szenvedett otthon a tabella 17. helyén szerénykedő Empolitól, és már csak matematikai esélye maradt a Bajnokok Ligája-szereplést érő harmadik hely elérésére: ehhez öt forduló alatt tizenhárom pont hátrányt kellene ledolgoznia a piros-fekete egyletnek. Nagy szerepet játszott a játéknap legnagyobb meglepetésének kialakulásában a házigazda kihagyott büntetője, Suso a második félidőben nem tudta értékesíteni a megadott tizenegyest.

A forduló rangadóján 9 találat született, a Fiorentina 5-4-re bizonyult jobbnak az Internazionale csapatánál. Ugyancsak gólzáport láthattak a szurkolók Sallai Rolandék mérkőzésén, ahol a fiatal középpályásra kezdőként számított új trénere, Diego Bortoluzzi. A Palermo 6-2-re kapott ki a rómaiak vendégeként, Sallait a 25. percben lecserélték, védekező középpályás jött be a helyére. Az együttes másik magyar játékosa, Balogh Norbert a kispadról nézte végig a meccset.

A Napoli mérkőzése is meglepetést okozott, az élcsoport tagjai ugyanis 2-2-es döntetlent értek el a lista 14. helyezettje, a Sassuolo ellen, míg a Nagy Ádámot nélkülözni kényszerülő Bologna újra kikapott, ezúttal 3-2-re az Atalanta otthonában.

Serie A, 33. forduló: Atalanta-Bologna 3-2, Fiorentina-Internazionale 5-4, Sassuolo-Napoli 2-2, AC Milan-Empoli 1-2, Chievo-Torino 1-3, Lazio-Palermo 6-2, Sampdoria-Crotone 1-2, Udinese-Cagliari 2-1.

A Juventus-Genoa mérkőzés lapzártánk után ért véget. Hétfő: Pescara-AS Roma (Tv: Digisport1 20:45).

Az élcsoport: 1. Juventus 80pont /32 mérkőzés, 2. AS Roma 72/32 3. Napoli 71.