Műsormagazin;Sanghaj;Világliga;női vízilabda-válogatott;

2017-06-07 07:56:00

Nagy csatában pólós vereség

Nagy csatában, ötméteresekkel szenvedett 11-10-es vereséget Kanadától az öt hét múlva kezdődő budapesti vizes világbajnokságra készülő magyar női vízilabda-válogatott a Világliga sanghaji szuperdöntőjének tegnapi nyitó napján.

Az első negyed 3-3-as döntetlennel zárult, félidőben a kanadaiak vezettek egy góllal (5-4), a záró nyolc percet pedig 7-7-ről kezdték a csapatok. A rendes játékidő letelte után 9-9 állt az eredményjelzőn, az ötmétereseknél az észak-amerikaiak céloztak pontosabban.

A magyar csapat góljait Szilágyi Dorottya (4), Keszthelyi Rita és Csabai Dóra (2-2), illetve Antal Dóra és Takács Orsolya (1-1) szerezték. Bíró Attila szövetségi kapitány együttese ma Kínával, holnap Ausztráliával találkozik.

A négyes csoportból nincs kieső, a körmérkőzések után jön az egyenes kieséses szakasz keresztbejátszással, az első helyezett a másik kvartett negyedikjével találkozik, a második a harmadikkal, stb.

A másik ágon az Egyesült Államok, Oroszország, Japán és Hollandia küzd egymással a minél jobb helyezésekért.