VIZES VB 2017;női vízilabda;vizes vb;FINA;

2017-07-18 23:20:00

Edzőmeccs jelleggel - Könnyedén nyert a női pólócsapat

A várakozásoknak megfelelően magabiztos, 24-5-ös győzelmet aratott Franciaország ellen a magyar női vízilabda-válogatott a Margitszigeten.

Már az első percekben eldőlt.

Mondjuk az előzmények nem is ígértek mást: a vb vízilabdatornájának C-csoportjában előzőleg Hollandia is alaposan elpáholta a franciákat (17-2-re – a szerk.), így a találkozó előtt össznépi matematikaóra kezdődött: ha Bíró Attila szövetségi kapitány csapata 16 góllal győz, akkor a hollandok ellen, csütörtök este egy döntetlen is elég lehet a csoportelsőséghez…

Hogy a fentiek fényében mennyire volt nyílt a küzdelem, annak ékes példája, hogy már az első nyolcperces blokk végén 7-0 állt az eredményjelzőn, a félidőben pedig úgy volt 14-2 az állás, hogy a tizenhármas magyar keretből – természetesen a kapusokat, Kasó Orsolyát és Gangl Edinát nem számolva – egyedüliként Szűcs Gabriella nem vette be a franciák kapuját.

A „gólgyár” a folytatásban sem állt le, egy magyar kapufa után Tóth Ildikó megszerezte önmaga második, csapata 15. találatát is. Potyogtak a gólok.

A Hajós Alfrédról elnevezett uszoda közönsége persze élvezte az „előadást”, azt, ahogy Takács Orsolya kisvártatva 16-2-re alakította az eredményt, majd Szilágyi Dorottya után végül Szűcs is feliratkozott a gólszerzők közé. Amikor fél perccel a harmadik periódus végét jelző dudaszó előtt Antal Dóra 20-4-re alakította az állást, már megvolt az áhított 16-os fór is.

A negyedik periódus 20-5-ről indulva végül 24-5 lett, ám a magyarok számára ezzel véget is ért a könnyed labdázgatás: a vasárnapi, Japán elleni 20-11 után holnap Hollandia, később pedig az egyenes kieséses szakasz jön.