futball;Wayne Rooney;angol labdarúgó-bajnokság;Everton;

2017-08-14 07:52:00

Wayne Rooney visszatért: jött, látott, győzött

Vasárnap győztes rajtot vett az újonc Newcastle csapatát 2-0-ra legyőző Tottenham Hotspur és a West Ham Unitedet 4-0-ra verő Manchester United is az angol labdarúgó-bajnokságban, a hétvége sztorija azonban kétségtelenül Wayne Rooney visszatérése volt. Az angol válogatott támadó 13 év után öltötte magára ismét nevelőegyesülete, az Everton mezét, amelynek színeiben az egyetlen, győzelmet érő gólt jegyezte Stoke ellen – Rooney szombatig legutóbb 2004 áprilisában volt eredményes az Everton játékosaként.

Előzőleg egyébként nem fukarkodtak a csapatok a gólokkal, hiszen a pénteki nyitányon mindjárt hetet láthatott a nagyérdemű. A Leicester elleni gólpárbajból a vendéglátó Arsenal jött ki jobban: Arsene Wenger együttese vezetett majd kétszer került hátrányba, végül a 85. percben kicsikarta a győzelmet (4-3). Nagyjából hasonlóképpen alakult a szombati első összecsapás, a Watford–Liverpool is: a pályaválasztó kétszer szerzett előnyt a bajnokesélyesnek titulált Pool ellen, a vége viszont iksz lett (3-3).

Futott az eredmény után a címvédő Chelsea is, amely a Burnley otthonában 3-2-es vereséggel debütált. Antonio Conte tanítványai közül Gary Cahill már a 14. percben a kiállítás sorsára jutott, a címvédő pedig a félidei 0-3 után próbált meg visszakapaszkodni; sikertelenül. Később Cesch Fabregast is kiállították a bajnokcsapatból.

Az 1. játéknap további eredményei: Crystal Palace–Huddersfield 0-3, Southampton–Swansea 0-0, West Bromwich–Bornemouth 1-0, Brighton–Manchester City 0-2.