Magyarország;Lettország;VB-selejtező;

2017-09-01 01:22:00

Megtört a gólcsend - Búfelejtő siker Lettország ellen

Tavaly november óta először szerzett gólokat a magyar labdarúgó-válogatott, amely csütörtök este 3-1-re verte Lettországot az Üllői úti stadionban rendezett világbajnoki-selejtezőn.

A magyar futballszurkolók nagyon megbocsátók, de az is lehet, hogy csak könnyedén felejtenek. A júniusi, andorrai fiaskó óta este először lépett pályára Budapesten a magyar labdarúgó-válogatott, amelynek közönsége az előző kudarc(ok), s az aktuálisan nem túl veretes ellenfél, a csoportutolsó Lettország vendégszereplése ellenére sem pártolt el csapatától. Az érdeklődés fenntartásához valószínűleg kellett a Magyar Labdarúgó-szövetség nagyvonalúsága is, hiszen a belépőket „kárpótlásul” 1000 forintért kínálták a nemzeti tizenegy őszi selejtezőire, ám tény, hogy csütörtök este a Groupama Arénában csupán néhány szék maradt üresen, a csapatokat pedig kiváló futballhangulat, s közel 20 ezer ember várta.

A pozíciójában a pireneusi államban elszenvedett vereség után végül megerősített Bernd Storck kitartott a tőle megszokott felállás mellett, a Gulácsi – Bese, Guzmics, Kádár, Korhut – Nagy Ádám, Pátkai – Varga Roland, Stieber, Dzsudzsák – Szalai Ádám összeállítású csapatnak szavazott bizalmat – egyedül Pátkai szereplése lehetett meglepetés. „A címeres mez szent, küzdj érte mindig” – üzente mindegy ukázként a kapu mögötti szurkolótábor a kezdőjátékosoknak az első labdaérintés előtt 10 perccel.

A csapat úgy kezdett, ahogy egy bizonyítani akaró, jobb erőkből álló társaságnak hazai pályán illik és kell: menten a kapuja elé szegezte riválisát. Az igyekezet eredményeképpen Magyarország a Varga Ronald szabadrúgását gólra váltó, 40. fellépésén első válogatott találatát jegyző Kádár Tamás találatával már az 5. percben megszerezte a vezetést, egyúttal a nemzeti válogatott első gólját tavaly november óta...

Később, a 26. percben Dzsudzsák Balázs beadásából Szalai Ádám is betalált (2-0), aztán az első játékrész hajrájában derült égből villámcsapásként szépítettek a lettek: Korhut Mihály szerencsétlen mozdulattal adott haza, Gints Freimanis pedig köszönte szépen az ajándékba kapott labdát, s bevette Gulácsi Péter kapuját (2-1).

A térfélcserét követően újfent Freimanis hozta a frászt a magyarokra, amikor közelről Gulácsit találta el, ezt leszámítva sokáig eseménytelenül csordogált a játék. Az egyébként végig lelkesen szurkoló drukkerhad jobb híján a vasárnap Magyarországra érkező portugál világsztár, Cristiano Ronaldo nemi identitásával kezdett el foglalkozni egy illetlen nóta erejéig, miközben a megsérülő Szalait Böde Dániel váltotta. Böde jött, s vele a gól is: Dzsudzsák beadására többen érkeztek a 68. minutumban, a játékszer azonban lett fejről, Solovjovs révén került a kapuba (3-1).

A pontrúgásokból veszélyes Storck-csapat ezúttal különösebb megerőltetés hozta a kötelezőt szerényebb képességű ellenfele ellen, a vasárnapi, Portugália elleni folytatás azonban korántsem ígérkezik egyszerű feladatnak.

Jegyzőkönyv

Magyarország – Lettország 3-1 (2-1)

Groupama Aréna, 20.000 néző. Játékvezető: Jevgenij Aranovskij (ukrán)

Gólszerző: Kádár (5.), Szalai (26.), Solovjovs (68., öngól), illetve Freimanis (40.)