férfi kézilabda Bajnokok Ligája;Mol-Pick Szeged;Telekom-Veszprém;

2017-11-27 06:57:00

Kézilabda BL - Váratlan veszprémi, szegedi vereség

Kínos és váratlan 29-26-os vereséget szenvedett a Telekom Veszprém a dán Aalborg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában. A magyar bajnok egyértelmű esélyesnek számított, hiszen az északiak csupán egyszer nyertek és hétszer kikaptak a korábbi meccseiken, igaz, a legtöbbször szoros küzdelemben maradtak alul.

November 4-én a veszprémiek hat góllal nyertek az Aalborg ellen, ezúttal azonban csak a találkozó első felében tudtak vezetni, a 17. perctől végig a házigazdáknál volt az előny. A félidőben 14-13-ra vezettek a házigazdák, akik 29-26-ra győztek, köszönhetően kiválóan védő kapusuknak, Sören Pedersennek, aki főszerepet vállalt a nem várt sikerből.

Kemény csata várt a MOL-Pick Szegedre is. Juan Carlos Pastor együttese korábban ötször találkozott a svéd Kristianstaddal, és minden alkalommal nyert. A skandinávok otthonában fordulatos meccset vívtak a csapatok, mindkét együttesnek volt lehetősége a találkozó korábbi szakaszában maga javára eldönteni a két pont sorsát. A hazaiak kezdtek jobban, 6-2-, 7-3-ra is vezettek, de a 23. percben egyenlített a Szeged (9-9). A félidőt három gólos előnnyel zárta a svéd együttes (16-13). A második felvonás közepén kettővel már a magyarok vezettek (24-26), ám ekkor nem sikerült kihasználni a hazai zavart, és növelni az előnyt. A hajrá nagyon izgalmasan alakult, két perccel a vége előtt 32-30-ra vezettek a házigazdák, 47 másodperc volt hátra, amikor a szegediek egyenlítettek (32-32), mégsem sikerült legalább egy pontot szerezni, mert az utolsó pillanatokban Gunnar Steinn Jonsson megszerezte a vendéglátók győztes találatát (33-32).

Bronzérmes a női válogatott
A harmadik helyen végzett a jövő pénteken kezdődő németországi világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott a norvégiai Möbelringen Kupa felkészülési tornán. A négy csapat részére rendezett viadalon Kim Rasmussen szövetségi kapitány együttese az első napon 35-33-ra kikapott az olimpiai bajnok Oroszországtól, szombaton pedig a házigazda, Európa-bajnok Norvégiától szenvedett 29-24-es vereséget. A záró napon az Ázsia-bajnok Dél-Korea ellen nagy csatában, a 11 gólt szerző Görbicz Anita vezérletével 28-27-re győztek a magyarok.