A korábbi évekhez hasonlóan a Népszava sportrovata ezúttal is elkészíti hónapokra lebontva idei visszatekintőjét. Összeállításunkban felidézzük a legemlékezetesebb, a sportrajongókat leginkább foglalkoztató eseményeket. Ezúttal márciusra tekintünk vissza.
A honi női kézilabda-bajnokság nagy meglepetésével kezdődött a hónap, amelynek első napján az FTC-Rail Cargo ötgólos hátrányt ledolgozva ért el 28-28-as döntetlent Európa legjobb csapata, a Győri Audi ETO KC ellen.
Két dobogós helyezésnek örülhettek a magyar sportrajongók a belgrádi fedett pályás atlétikai Európa-bajnokságon: a súlylökő Márton Anita győzött, tízpróbában Zsivoczky-Farkas Györgyi pedig harmadik lett. Az éremtáblázaton ezzel a mérleggel Magyarország a tizedik helyen végzett.
Sok párizsi drukker talán a mai napig sem hiszi el, ami március 8-án a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének barcelonai visszavágóján történt. Az euró százmilliókból megerősített francia együttes otthon 4-0-ra nyerte az első felvonást, mégsem jutott tovább, mert a katalánok a visszavágón 6-1-re nyertek, a továbbjutást érő hatodik találat a 95. percben született. Két alkalommal a brazil Neymar is bevette a PSG kapuját, aki nyár óta a párizsiakat erősíti, de elképzelhető, hogy jövő júniusban távozik, mert nem érzi jól magát a francia fővárosban.
Amerikai sztrájkfenyegetés okozott némi izgalmat, bár inkább csak a tengeren túl: az Egyesült Államok női jégkorong-válogatottja március 17-én bejelentette, hogy nem vesz részt a két héttel később kezdődő hazai rendezésű világbajnokságon, ha a játékosok nem részesülnek ugyanolyan díjazásban, mint a férfiak. Az egyenlő jutalmazás elmaradt, ahogy a visszalépés is. Az amerikai nők megvédték vb-címüket, miután az aranyéremért hosszabbításos csatában 3-2-re nyertek Kanada ellen.
Sokkal nagyobb volt a visszhangja az olasz lapok bírálatainak, melyek célpontja Kassai Viktor volt: a magyar játékvezetőn az AS Roma-Lyon Európa-liga-visszavágón egy les miatt meg nem adott gólt, illetve elmaradt tizenegyest kértek számon. A rómaiak 2-1-re nyertek, de 5-4-es összesítéssel búcsúztak. Ekkor még nem lehetett sejteni, hogy később a Real Madrid-Bayern München BL-csata után a bajorok csalással is megvádolják a magyar bírót.
A hónap közepén elkezdődött a Vasas otthonának, az Illovszky Stadionnak az újjáépítése, a munkálatok a tervek szerint jövő nyárra fejeződnek be. Az új stadion 5154 férőhelyes lesz, de a keleti lelátórész később bővíthető, ebben az esetben 6204 néző is szurkolhat a helyszínen a piros-kékeknek.
Március 24-én sokan megkönnyebbülten lélegeztek fel a magyar sportvilágban, miután az Európai Unió további hat évig engedélyezte a tao-rendszer működését, amelynek lényege, hogy a vállalkozások az adóforintjaikat sportvállalkozások támogatására fordíthatják. Ez az elmélet, a gyakorlat úgy működik, hogy követhetetlen - és állítólag ellenőrizhetetlen is -, mennyi pénz vándorol különböző zsebekbe...
A hónap végén derült ki, hogy a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka klubja, az Iron Aquatics írásos szerződés nélkül, szóbeli engedély alapján, ingyen használja a 49 milliárd állami forintból épült Duna Arénát, és tesz szert komoly bevételre a gyerekek részére tartott úszásoktatásból.
Az utolsó napra maradt az igazi szenzáció: Magyarországnak is lett futballnagykövete, akit Áder János, köztársasági elnök nevezett ki. Ráadásul ehhez, szemben más országokkal, nem volt szükség sikeres labdarúgó-múltra, nálunk elég baráti kapcsolatban lenni Orbán Viktor miniszterelnökkel. A magyar futballnagykövet Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke, a Nemzeti Sport főszerkesztője lett.