Hosszú Katinka;Sós Csaba;rövidpályás úszó Eb;

2017-12-19 06:54:00

Sós Csaba nem látott negatívumot

Sós Csaba szövetségi kapitány úgy fogalmazott, összességében teljes mértékben elégedett a magyar úszóválogatott szereplésével a Koppenhágában rendezett rövid pályás Európa-bajnokságon. „Nem nagyon tudnék negatívumot említeni. Furcsa is lenne, ha tizenhárom érem és számos döntős szereplés után kifogásokat keresnék” – nyilatkozta az MTI-nek a szakvezető. A magyar válogatott nyolc arany-, három ezüst- és két bronzéremmel zárta a kontinensviadalt.

„Népes, ugyanakkor nem teljes csapattal jöttünk” – jegyezte meg Sós. Emlékeztetett rá, hogy nagyon megterhelő év volt az idei a magyar úszók számára, ezért fiataloknak és idősebb versenyzőknek is lehetőséget adtak arra, hogy ne legyenek ott az Európa-bajnokságon.

„Öt olyan versenyzőnk nem jött, aki világbajnoki érmes volt nyáron, tehát van ennél erősebb csapatunk is” – hangsúlyozta.

A nyolc magyar aranyérem közül hatot Hosszú Katinka szerzett, aki kilenc számban nevezett, és végül hatban állt rajthoz. Sós Csaba kijelentette, „egy ilyen világklasszisnak” mindig megadják a lehetőséget, hogy megválassza, melyik úszásnemben és távon áll rajthoz.

„Katinka nem szokott ezzel viccelni, figyeli, hogy körülbelül mit bír, tisztában van a határaival, viszont amikor odaáll, megingás nélkül úszik, kőkeményen teljesít. Elképesztő fizikai és mentális egységben van” – szögezte le.

A kapitány elárulta, nagyon figyelte, hol van Hosszú gyenge pontja, de nem tudott ilyet mondani.

Magyar dobogósok:

Hosszú Katinka: 6 aranyérem – 50 m hát, 100 m hát, 200 m hát, 100 m vegyes, 200 m vegyes, 400 m vegyes

Kapás Boglárka: 1 aranyérem – 400 m gyors, illetve 1 ezüstérem – 800 m gyors

Bernek Péter: 1 aranyérem – 200 m vegyes, illetve 1 ezüstérem – 400 m gyors

Verrasztó Evelyn: 1 ezüstérem – 200 m vegyes

Kenderesi Tamás: 1 bronzérem – 200 m pillangó

Gyurta Gergely: 1 bronzérem – 200 m vegyes