tenisz;Davis-kupa;Fucsovics Márton;Piros Zsombor;

2018-02-05 06:52:00

Davis-kupa - Későn jött a Piros-bravúr, kikapott a válogatott

A tavalyi döntős belgák 3-2-re nyertek a liege-i Davis-kupa-nyolcaddöntőben, ezzel továbbjutottak a negyeddöntőbe, míg a magyar válogatottra osztályozó vár szeptemberben.

Egyszerű volt a képlet a magyar Davis-kupa válogatott számára, a vasárnapi egyes küzdelmekben ugyanis kétszer is nyerni kellett volna a tavalyi döntős belgák ellen. Köves Gábor együttese 2-1-es hátrányból várta az utolsó játéknapot (Fucsovics Márton és Balázs Attila pénteken vereséget szenvedett egyesben, majd szombaton párosban győzni tudott), ugyanakkor a világranglistán 7. David Goffin nagy falatnak bizonyult Fucsovics számára, aki 5:7, 4:6, 6:3, 2:6 arányban kikapott. Fucsovics a győzelemről döntő meccs után elmondta, mindent kiadott magából a világ egyik legjobbja ellen.

"Az első két szett egy-egy brékkel ment el, úgyhogy másként is alakulhatott volna. Többször visszajöhettem volna a meccsbe, de Goffin azért áll elöl a világranglistán, mert ilyenkor előhúzza a szerváját. A harmadik szettben átment rajtam a fáradtság, labdabiztosabb lettem, de végül nem sikerült" - mondta az M4 Sportnak. Hozzátette: helytállt a csapat, jön a folytatás, és szeretné, ha a válogatott nem esne ki a világcsoportból.

Goffin úgy összegzett, hogy Fucsovics nem volt könnyű ellenfél, keveset hibázott, keményen ütött, ezért nehéz volt megtalálnia a ritmust.

A tét nélküli ötödik mérkőzést eredetileg már nem játszották volna le vasárnap délután, ám a két kapitány másként döntött: Julien Cagnina (248.) és Piros Zsombor (521.) megmérkőzött még a Country Hallban. Az újoncok csatáját a tavaly junior Australian Open-bajnok Piros nyerte 1 óra 26 perc alatt.

A belgák végül ezzel együtt is 3-2-es összesítéssel jutottak tovább a negyeddöntőbe, ahol idegenben mérkőznek meg az Egyesült Államok legjobbjaival. Az utóbbi 11 párharcukból a másodikat elvesztő magyaroknak nem sikerült a nyolc közé kerülniük a világcsoportban, így Köves Gábor együttese szeptemberben osztályozót vív majd a második vonal egyik feljutó-jelöltjével.

A következő kört április 10-én sorsolják.

Szerencsétlen sorsolás
Kisorsolták a 64 ezer euró (19,8 millió forint) összdíjazású budapesti challenger-tenisztorna első fordulóját. Fucsovics Márton és Balázs Attila a sorsolás szeszélye folytán egymás ellen kezd majd a BOK Csarnokban. A 32-es mezőnyben rajtuk kívül a szintén DK-válogatott Valkusz Máté, Piros Zsombor és Borsos Gábor, továbbá - ugyancsak szabadkártyával - Nagy Péter képviseli a hazai színeket.

Belgium-Magyarország 3-2