NB I - Nem esett gól a Puskás otthonában

Nem született gól a Puskás Akadémia és a harmadik helyezett Debrecen mérkőzésén szombaton a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában.

OTP Bank Liga, 21. forduló: Puskás Akadémia FC - Debreceni VSC 0-0.

Pancho Aréna, 386 néző, v.: Andó-Szabó
sárga lap: Heris (70.), illetve Szatmári Cs. (76.)

Puskás Akadémia:
Hegedüs L. - Klinar, Heris, Spandler, Trajkovski - Mevoungou, Márkvárt (Bacelic-Grgic 57.) - Perosevic (Latifi 80.), Knezevic, Henty (Molnár G. 72.) - Diallo

DVSC:
Nagy S. - Mészáros N., Kinyik, Szatmári Cs., Ferenczi - Tőzsér, Filip - Varga K. (Csősz 91.), Bódi, Sós (Takács T. 57.) - Könyves N.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, néhány hazai és vendéglehetőségen, valamint Knezevic felső lécen csattanó távoli lövésén kívül nem sok említésre méltó esemény történt.

Fordulást követően sem sokat változott a játék képe. A Puskás Akadémia ugyan több helyzetet dolgozott ki, ám a Debrecen hősiesen őrizte kapuját.

Az igazságosnak minősíthető döntetlen azt jelenti, hogy tavasszal egyik csapat sem szerzett még gólt a bajnokságban.

Csoportmásodik a Veszprém

2018.03.03. 20:24
FOTÓ: MTI, Bodnár Boglárka
A Telekom Veszprém házigazdaként hét góllal legyőzte a szlovén bajnok Celje PL csapatát a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában, szombaton.

Sikerével a magyar együttes megőrizte második helyét a B csoportban, így az alsó ágról érkező csapatok egyikével találkozik a nyolcaddöntőben: a dán Skjern HB tűnik az ottani párharc esélyesének, mivel mindössze 32-30-ra kapott ki az első meccsen az ukrán Motor Zaporizzsja otthonában. A visszavágót vasárnap rendezik.

Eredmény,
férfi BL, csoportkör, 14. (utolsó) forduló, B csoport:
Telekom Veszprém-Celje PL (szlovén) 29-22 (13-11)
a Veszprém gólszerzői: Lékai 6, Gajic 5, Blagotinsek 4, Manaszkov, Ilic, Tönnesen 3-3, Ugalde, Sulic 2-2, Nagy L. 1

A hazaiak keretéből Gasper Marguc és William Accambray mellett három magyar válogatott játékos, Ancsin Gábor, Schuch Timuzsin és Győri Mátyás hiányzott. Lékai Máté törött orral, Petar Nenadic pedig combfájdalmakkal is vállalta a szereplést.

Az előző idényben BL-bronzérmes veszprémiek a hetedik percben vezettek először (5-4), és mivel a Celje partner volt a rendkívül gyors játékban, nagy volt az iram. A magyar együttes akkor tudta növelni a különbséget, amikor a vendégek csaknem nyolc percig nem találtak a hálóba (10-7), azonban a folytatásban Mikler Roland védései is kevésnek bizonyultak, mert egyenlítettek a szlovénok (11-11).

Lékai két góljának köszönhetően a szünetben ismét a házigazdák álltak jobban (13-11).

Az már korábban eldőlt, hogy a Celje nem juthat tovább a csoportból, ennek ellenére rendkívül motiváltan kézilabdázott, nem hagyta meglépni a hazaiakat (16-16). A Veszprém sorozatban háromszor volt eredményes, de ezúttal sem tudta megtartani előnyét (20-20), ráadásul vádlisérülés miatt elveszítette jobbszélsőjét, Dragan Gajicot.

Ismét lendületbe jöttek a veszprémiek, és az ekkor kialakított különbséget (25-21) már sikerült megőrizniük, sőt növelték is a lefújásig, így végül hét góllal győztek, ám a vártnál nehezebben.

A szlovén együttes legeredményesebb játékosa Jaka Malus volt hat találattal.

Vasárnap játsszák:
A csoport: Barcelona (spanyol) - MOL-Pick Szeged 19.15

NB I - A Mezőkövesd meglepő újpesti győzelme

A sereghajtó Mezőkövesd meglepetésre 3-2-re nyert az Újpest otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 21. fordulójában, szombaton.

OTP Bank Liga, 21. forduló: Újpest FC-Mezőkövesd Zsóry FC 2-3 (1-1).

Szusza Ferenc Stadion, 1546 néző, v.: Vad II.
gólszerző: Novothny (4., 11-esből), Nagy D. (56.), illetve Mlinar (41.), Koszta (70., 78., a másodikat 11-esből)
sárga lap: Pajovic (78.), illetve Hudák (3.), Mlinar (60.)

Újpest FC:
Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Pávkovics, Burekovic - Nwobodo, Onovo (Sankovic, 84.) - Simon K., Nagy D., Zsótér (Balázs B., 84.) - Novothny (Tischler, 68.)

Mezőkövesd:
Dombó - Farkas, Hudák, Katanec, Vadnai - Mlinar, Iszlai - Cseri (Lázár, 85.), Bognár, Tóth B. (Misák, 65.) - Novák (Koszta, 65.)

A 3. percben Hudák Dávid szabálytalankodott büntetőt és sárga lapot érően, a tizenegyest a sértett Novothny Soma váltotta gólra. Az Újpest vezető gólja után húsz percet kellett várni az újabb helyzetekre, de a hazaiak és a vendégek is hibáztak a befejezésnél. A szünet előtti hajrában a kövesdi kapus, Dombó Dávid mentett nagyot, egy perccel később csapattársa, Frano Mlinar látványos lövéssel egyenlített.

Nagy Dániel góljával az 56. percben a házigazdák másodszor szereztek vezetést, ám a vendégek a csereként pályára lépő Koszta Márk nyolc perc alatt szerzett duplájával fordítottak. A végjátékban Tischler Patrik hagyott ki óriási egyenlítési lehetőséget, így a Mezőkövesd megőrizte minimális előnyét a lefújásig.

A Mezőkövesd először győzte le az Újpestet, a korábbi hat összecsapásukon ötször kikapott és egyszer döntetlenre végzett. A mezőkövesdiek sorozatban hatodik bajnoki mérkőzésükön maradtak veretlenek: négy döntetlen mellett másodszor nyertek. Legutóbb a címvédő Honvéd vendégeként győztek november végén 2-1-re.