Szoros volt, de az Újpest kiejtette az MTK-t a kupából

2018.04.04. 21:33
Fotó: MTI/Czagány Balázs
Kanta József két-, illetve Deutsch Bence egy góljának köszönhetően sokáig vezetett az NB II-ben szereplő MTK Budapest az Újpest ellen a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének szerdai visszavágóján, a lila-fehérek számára azonban az idegenben szerzett több góljuk miatt a 3-2-es vereség is továbbjutást ért. Novothny Soma nyerő cserének bizonyult, a vendégek mindkét találatát a félidőben beszálló támadó szerezte az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A másodosztályú bajnokságot toronymagasan vezető, így az új szezont jó eséllyel ismét az élvonalban kezdő MTK hátrányból, ám kecsegtető helyzetből várhatta a szombati derbin a Ferencvárossal 0-0-ra végző, az NB I-ben negyedik helyen álló Újpest elleni második mérkőzést. Noha két hete a Szusza Ferenc Stadionban 2-1-re kikaptak Kantáék, az idegenben szerzett góljuk miatt hátrányuk nem volt jelentős: egy MTK-gól máris a szerdai vendéglátó továbbjutását jelentette volna. Ezzel nyilvánvalóan tisztában volt a lila-fehér szurkolótábor is, amelynek tagjai megtöltötték a vendégszektort, a drukkerek már az első pillanatoktól kezdve hangos szurkolásban részesítették csapatukat. Hasonlóképpen tett egyébként a kék-fehéreket buzdító maroknyi tábor is.

A párharc állását megfordító gól megszerzése érdekében Vass Patrik tette meg az első lépést a 6. minutumban, a remek ütemben kiugró hazai futballista azonban ekkor még a kapusba lőtte a labdát. Nem úgy alig 10 perccel később a csapatkapitány, Kanta József, aki a bal szélről célzott pontosan a hosszúba (1-0). Ezzel már az MTK állt továbbjutásra!

Bár volt lehetősége az Újpestnek is (Dzenan Burekovic szabadrúgása például a lécről vágódott ki a 27. percben, kevéssel később pedig Obinna Nwobodo ziccerét hárította Bese), a játékrész hajrájában növelhette volna előnyét a veszélyesebben játszó MTK, amely 45 perccel a találkozó vége előtt 1-0-ra vezetett, így pedig őrizte esélyét a hat évvel ezelőtti bravúr megismétlésére. Emlékezetes: 2012 tavaszán szintén NB II-es csapatként játszhatott kupadöntőt az MTK, amely akkor a 3-3-as rendes játékidő után csak büntetőrúgások után maradt alul a Debrecennel szemben. Érdekesség, hogy Vass Patrik és Kanta már annak a csapatnak is tagjai voltak…

A térfélcserét követően rövid időre a szünetben Tischler Patrikot váltó Novothny Soma vetett véget az álmodozások korának, a vendégcsatár 53. percben szerzett egyenlítő gólja ugyanis azt jelentette, hogy összességében újra az Újpest volt előnyben. Azért csak átmenetileg, mert egy óra elteltével ismét a büntetőt értékesítő Kantát, három perccel később pedig a bombagólt szerző Deutsch Bencét ünnepelték a társak, akik a 3-1-es vezetésen kívül annak is örülhettek, a párharcot tekintve 4-3-as előnyben volt a vendéglátó.

A hajrá közeledtével fokozódott a feszültség. A 83. percben aztán a félidőben pályára lépő Novothny újra eredményes volt, így ismét fordult a kocka: noha vesztésre állt (3-2), a vendégként szerzett több gólja miatt továbbjutónak tűnt az Újpest.

Habár ekkor még hét perc, valamint a hosszabbítás 300 másodperce is hátravolt még, az eredmény már nem módosult, az Újpest folytathatja az elődöntőben.

Egy fővárosi csapat maradt
Az élvonal aktuális bajnokát, a Budapest Honvéd együttesét kedden a 0-0-ra végződő első találkozó után 3-1-es összesítéssel búcsúztató Debrecen és az Újpest mellett szerdán további két együttes részvétele vált biztossá a Magyar Kupa elődöntőjében: a másodosztályban szereplő Békéscsabát két meccs után 7-1-gyel kiejtő Balmazújváros és a DVTK-t 3-1-es arányban felülmúló Puskás Akadémia lesz érdekelt a hazai kupasorozat elődöntőjében. A legjobb négy között az Újpest a Balmazújvárossal, a Puskás Akadémia a Debrecennel vívhat a fináléért. Az elődöntős mérkőzések időpontja április 18 és május 9.

Újabb orosz pláza égett, 600 embert kellett kimenekíteni

2018.04.04. 16:33
Mentőhelikopter szál le a kigyulladt moszkvai pláza előtt. Fotó: Kirill Kallinikov / Sputnik
Legalább egy ember meghalt egy moszkvai játékáruházban, ahol tűz ütött ki, írja a hvg.hu. A négyszintes épületben a felső szinten található játékraktár gyulladt ki.

Az áldozat a mentésben vett részt, a Különleges Helyzetek Minisztériumának szóvivője szerint az üzletház alkalmazottja volt, aki a vészkijárat helyett a füsttel teli helyiségbe ment be, és már nem tudták megmenteni.

A szóvivő további három sérültről beszélt a Moscow Times tudósítása szerint, ők mind tűzoltók. Az áruházból 600 embert menekítettek ki.

Az eset nem egészen másfél héttel az után történt, hogy leszakadt és kigyulladt egy oroszországi pláza egyik moziterme, 64 áldozatot követelve, akiknek többsége gyerek.