Breaking;döntő;világbajnokság;Franciaország;Horvátország;FOCI VB 2018;

2018-07-15 18:55:43

Gólzáporos döntő: Franciaország a világbajnok

Franciaország határozott játékkal, 4-2-re nyerte a labdarúgó-világbajnokság döntőjét a keményen küzdő Horvátország ellen.

Győztes csapaton ne változtass – tartja a mondás. Didier Deschamps francia kapitány és Zlatko Dalic horvát tréner is ugyanazt a kezdőt küldte pályára, mint tette az elődöntőben.

Az első negyedóra nem tartogatott sok izgalmat, a horvátok többet birtokolták a labdát, ám érdemi lehetőség egyik csapat kapuja előtt sem adódott. A 18. percben aztán Brozovic állította meg Antoine Griezmannt, a franciák 33 méterre az ellenfél kapujától végezhettek el szabadrúgást. A labda mögé a sértett állt, középre tekert, majd Mario Mandzukic pechére saját kapujába bólintott. (1-0) Világbajnoki döntőben egyébként még egyetlen játékos sem szerzett öngólt.

Nem örülhettek sokáig a franciák, a 29. percben egy szabadrúgást követő kavarodásban Perisichez került a labda, aki kicselezte a tétova Kantét, és a lassú Pavard elől tizenöt méterről a hosszú alsóba lőtt. (1-1)

A 35. percben egy francia szöglet után Perisic kézzel ért a labdához, a játékvezető a videobíró segítségével visszanézte a képsorokat, majd büntetőt ítélt a franciáknak. A labda mögé Griezmann állt, aki értékesítette is a lehetőséget. (2-1)

A térfélcsere után megélénkült a játék, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, majd az 54. percben négy ember is a pályára futott, megszakítva a játékot. Mint utóbb kiderült, az oroszországi rendszer ismert kritikusai, a Pussy Riot tagjai voltak. A biztonságiak eltávolították őket a gyepről.

Az 59. percben Griezmann passzolta vissza a labdát Pogbának, akinek első lövése még elhalt egy védőben, de a labda visszapattant hozzá, másodjára pedig a hosszú alsóba tekert. (3-1)

A 66. percben pedig oda lett a horvátok minden reménye, Kylian Mbappé 24 méterről a jobb alsóba tekert, így a francia tini a legendás Pelé után a második legfiatalabb gólszerző a vb-döntők tekintetében. (4-1)

A horvátok azonban háromgólos hátrányuk ellenére sem törtek meg teljesen, Mandzukic rontott rá Lloris kapusra, aki nem tudta lecselezni a támadót, Mandzukic lábáról a hálóba pattant a labda. (4-2) A hajrában ugyan a horvátok még mentek előre, újabb gól már nem született.

A franciák 1998 után másodszor lettek világbajnokok, míg a horvátok így is a legjobb eredményüket érték el, korábban sosem játszottak döntőt.