labdarúgás;Chelsea;Európa-liga csoportkör;Vidi;

2018-10-04 23:00:28

Helytállt, de kikapott a Vidi Londonban

Gólzápor volt a labdarúgó Európa-liga L csoportjában, de a szkeptikusabb várakozásokkal ellentétben nem a Stamford Bridge-en. Miközben a Londonban lejátszott (végül 1-0-s hazai sikerrel végződő) Chelsea–Vidi FC csoportmérkőzésen egy félidő után 0-0 állt az eredményjelzőn, a kvartett másik meccse eddigre szinte már eldőlt, 3-0-ra vezetett a görög PAOK a BATE Boriszov otthonában (a vége 4-1 lett a vendégeknek).

De mi is történt az angol fővárosban?

Amint arra számítani lehetett, kezdetben a Bajnokok Ligájához szokott vendéglátó birtokolta többet a labdát. A többek között a világbajnok Cesc Fàbregast és Pedrót is soraiban tudó Chelsea gólhelyzetek sokaságát alakította ki az első 45 percben, ám a befejezés mindannyiszor pontatlan volt. Eközben nem egyszer a fehérvári csapatot elkísérő drukkerektől volt hangos a Stamford Bridge, és bizony okkal, hiszen a Vidinek is megvoltak a lehetőségei: a bátran futballozó Loic Nego például egy remek lövőcsel után passzolt öt méterről a kapus ölébe a 41. percben.

A térfélcserét követően Maurizio Sarri pályára küldte az eredetileg pihentetni kívánt vb-bronzérmes belgát, Eden Hazardot is, a Vidi pedig a 70. minutumig bírta: akkor Álvaro Morata szerezte meg a párharcot eldöntő találatot.

Második meccsén helytállt, de két forduló után pont nélkül áll a Vidi az El-ben.